Przebarwienia w projektorach LCD

andrzejlisek

New member
Posiadam projektor Epson EMP 1700, widziałem na uczelni Epson EMP 720.

W obu projektorach (oba są wykonane w technologii 3xLCD, projektowane do zastosowań typowo prezentacyjnych) zauważyłem przebarwienia w obrazie, najbardziej widoczne, jak się wyświetli białą planszę lub przynajmniej statyczny obraz mający jednolite tło, najlepiej szare. Po prostu jedna część ma zabarwienie lekko czerwonawe, inna część obrazu ma zabarwienie lekko niebieskawe. Odbarwienia nie są symetryczne, co sugeruje, że to jest wada w matrycach LCD.

Wiem, że tego nie da się naprawić, ale z drugiej strony nie jest tragicznie, przy oglądaniu filmów, zdjęć i innych obrazów, króre nie mają jednolitego tła, ta wada w ogóle nie jest widoczna.

Swój projektor kupiłem jako mało używany, sprzedawca twierdził, że używał go tylko kilka godzin.

Gdzie jest przyczyna takiego uszkodzenia projektora?
 

szopenpolice

New member
Mam to samo w Panasoniku PT-AX100E. Po zakupie zauważyłem lekkie, różowawe przebarwienie w prawym górnym rogu. Temat zignorowałem, bo nie chciałem aby moja nowa zabawka zalegała w serwisie. Z czasem przebarwienie powiększyło się. Teraz wygląda to tak, że lewa połowa jest lekko jakby zielonkawa, a prawa różowawa. Widać to praktycznie tylko głównie na białym tle. Czytałem, że podobno to może być kurz i da się to usunąć. Projektor ma ponad 3 lata, ale jeszcze go nie rozkręcałem. Jeszcze mi działa więc wolę nie kombinować.
 
Do góry