Proszę o szybką odpowiedź

kokos56

New member
Potrzebuję pilnie odpowiedzi. Czy mając monitor z wejściem DVI podepnę bezpośrednio do niego konsolę ps3, czy muszę mieć monitor z wejściem HDMI?? Oraz jakie wejście jest lepsze do podłączenia konsole z monitorem?? HDMI, czy DVI?? :roll:
 

ps_user

New member
Bez reklam
kokos56 napisał:
Potrzebuję pilnie odpowiedzi. Czy mając monitor z wejściem DVI podepnę bezpośrednio do niego konsolę ps3, czy muszę mieć monitor z wejściem HDMI?? Oraz jakie wejście jest lepsze do podłączenia konsole z monitorem?? HDMI, czy DVI?? :roll:
Krotko. DVI nie przekazuje dzwieku. Nie slyszalem, zeby ktorys z kabli byl "lepszy".
 

pejotpe

New member
Bez reklam
HDMI jest zgodne z DVI pod względem przekazywanego sygnału video (dlatego przejściówka DVI-HDMI nie sprawia problemu). Natomiast DVI przenosi TYLKO video (bez dźwięku).
 

Peek

New member
Bez reklam
Istnieja przecież kable HDMI-DVI taki kabel powinien załatwic sprawe jesli chodzi o obraz. Dźwiek mozesz podpiąć kablem optycznym. Przekazuje on 5.1

Ja słyszałem, że DVI i HDMI to podobno jedno i to samo, bo oba mogą przenosić obraz cyfrowy (w tym HD). HDMI przenosi tez dzwiek nie wiem jak jest z DVI.
 

szakal9999

New member
hdmi powstał na podstawie dvi i jest poprostu nowszy. Z tego co gdzieś też czytałem, kable dvi nie powinny być dłuższe niż 3 m a hdmi ok 10. Ale nie wiem ile w tym prawdy.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Miałem 6 metrowy kabel DVI i bezproblemowo przenosił sygnał (1600x1200) do monitora, a kosztował kilka lat temu caaaałeee 40PLN. Wymieniłem na krótszy, bo się plątał po podłodze.
HDMI jest zgodny wstecznie z DVI, także nie trzeba się spieszyć z wymianą karty graficznej na taką z wyjściem HDMI (o ile dźwięk będzie przesyłany osobnym torem).
 
Do góry