Proszę o poradę

maybah

New member
Witam.
Za jakiś czas chciałbym kupić projektor 720p oraz ekran. Warunki jakie posiadam:
1. Projektor by wisiał na uchwycie sufitowym nad oglądającymi;
2. Odległość projektora od ekranu jakieś 3,8m do 4m;
3. Okna są po lewej stronie od widowni jak by siedziała.
4. Na oknach rolety koloru granatowego;
5. Zaciemnienie pokoju przy pełnym słońcu myślę że jakieś 75-80 %.
6. Sygnał wchodzący do projektora by pochodził z PS3 po HDMI.
Moje pytanie:
1. Jaki projektor? Czytałem trochę na forum i jeden z użytkowników co testował na własne oczy projektory typu Benq W600+, Acer V700, Optoma, poleca Optoma HD600X.
2. Jaki ekran? żebym z tej odległości uzyskać maksymalny obraz? Ile cali by miał obraz? Może być manualny i jakie by musiał mieć parametry?
3. Jaki kabel HDMI? Odległość od projektora do PS3 jakieś 12-15 metrów.

Budżet: jakieś 2500zł.

Dziękuję wszystkim za propozycje i porady.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
mam podobne warunki. posiadam optome HD 65, w pelni zadwololny ze wspolpracy z PS 3 ( glownie gry -Killzone 2, jak i filmy). troche masz kawal drogi 15 m . od ps 3 do projektora. U mnie kabel hdmi ma 10 m. U ciebie musi miec zapewne ok20m. - przy tej odleglosci kup cos markowego w granicach max. 150 zl. Jesli chodzi o ekran, przy tej odleglosci 92 " polecam.
 

szaula

Member
Witam.
Za jakiś czas chciałbym kupić projektor 720p oraz ekran. Warunki jakie posiadam:
1. Projektor by wisiał na uchwycie sufitowym nad oglądającymi;
2. Odległość projektora od ekranu jakieś 3,8m do 4m;
3. Okna są po lewej stronie od widowni jak by siedziała.
4. Na oknach rolety koloru granatowego;
5. Zaciemnienie pokoju przy pełnym słońcu myślę że jakieś 75-80 %.
6. Sygnał wchodzący do projektora by pochodził z PS3 po HDMI.
Moje pytanie:
1. Jaki projektor? Czytałem trochę na forum i jeden z użytkowników co testował na własne oczy projektory typu Benq W600+, Acer V700, Optoma, poleca Optoma HD600X.
2. Jaki ekran? żebym z tej odległości uzyskać maksymalny obraz? Ile cali by miał obraz? Może być manualny i jakie by musiał mieć parametry?
3. Jaki kabel HDMI? Odległość od projektora do PS3 jakieś 12-15 metrów.

Budżet: jakieś 2500zł.

Dziękuję wszystkim za propozycje i porady.


też polecam 92",choć wszystkim może taka wielkość nie pasować ,bo oczami będzie 'latał' po ekranie.U mnie odl.projektora od ekranu wyn ok.3.60(wisi mi nad głową).
 

1grzecho

Member
2. Odległość projektora od ekranu jakieś 3,8m do 4m;
przy tej odległości na ekranie 92 napewno nie będzie biegania po nim oczami
 

P_M_

New member
Kazdy powinien poprobowac i sam dobrac sobie wielkosc ekranu i odleglosc od niego. Ja wiem, ze mi pasuje odleglosc okolo 2-2,5m od 92-calowego ekranu. Lubie tak i nie mam problemu z objeciem wzrokiem tak rozleglego planu.
Trzeba poeksperymentowac, pomierzyc i ustawic.
Niestety, tylko drozsze projektory oferuja 'lens shift', wiec radze zaprzyjaznic sie z podlinkowanym kalkulatorem.
 

maybah

New member
Dzięki panowie za pomoc. Po wybraniu w kalkulatorze Optomy HD600X przy odległości 3,9m przekątna wyniosła 109''. Proponujecie 92''.
To teraz jaki projektorek by się przydał? W wawie to chyba nie ma sklepów żeby zaprezentowali jakie możliwości mają różne projektory.
Pozdrawiam.
 

redlum

New member
Bez reklam
Jeśli projektor ma być 720p - to bez sensu brać droższy kabel HDMI. Ja ostatnio testowałem kabelek Lindy HDMI 1.4 HIGH SPEED 15m (za 629zł) i nie poradził sobie z PS3 w 1080p.
 
Do góry