Proszę o pomoc w wyborze TV

bonzo-ok

New member
Potrzebuję pomocy, chcę kupić plazmę do odbioru telewizji na razie SD, dlatego zdecydowałem się na plazme bo uważam, że LCD i telewizja SD to kompletnie dwa bieguny. Mój budżet jest ograniczony, ale uparłem się na Full HD (bo będzie też Blue Ray i konsola PS3). Chciałbym aby ktoś pomógł mi w wyborze podając racjonalne argumenty pomiędzy LG 50PK350, a Panasonic TX-P42S20. Parametry są podobnie, nie wiem kompletnie co mam wybrać. Który jest lepszy w czerni, który gorzej odbija światło, na którym obraz SD będzie lepszy, który zużyje mniej prądu.
 
W

witek_z

Guest
1.Panas ma lepszą czerń.
2.Panas gorzej odbija światło.
3.SD lepiej na LG.
Panas ma lepszy procesor.
 

bonzo-ok

New member
A może miał ktoś jakąś styczność z oboma TV? Dziś w sklepie widziałem oba koło siebie i muszę stwierdzić, że Panas wyglądał gorzej, ale nie wiem jak wyglądały ustawienia w jednym czy drugim. Nie czepiałbym się, jeśli chodziłoby o kolory czy jasność, bo to może i ustawienia, ale obraz pod kątem oglądany na pewno lepszy w LG, i w Panasie jeszcze nie były napisy w logach czy czymś podobnym tak gładkie, nie wiem jak to opisać, ale brzegi czcionki były jakby postrzępione bardzo delikatnie na Panasie, a na LG wcale. Ktoś wie, o co mogło chodzić ? W LG za te same pieniądze otrzymujemy już 50'', w Panasie 42''. Ja już nie wiem co mam kupić, RTV Euro nie powinno być wyznacznikiem, prawie kupiłem Panasa, ale dziś się zaniepokoiłem.
 

don111

Banned
z tych modeli to LG, bez porównania lepszy stosunek jakości do ceny
obraz w S20 nie licząc odrobinę lepszej czerni i dużo lepszej bieli (i jasności panelu) w stosunku do LG nie ma wcale lepszego obrazu, a przegrywa wyposażeniem i ceną
 

don111

Banned
Oba są w podobnej cenie czyli około 2350 zł brutto.
takie porównanie różnych wielkości matryc jest bez sensu
Panasonic 50S20 kosztuje 3150zł najtaniej

najpierw wybierz sobie wielkość tv, bo albo ten będzie optymalny albo ten... Panasonic 42S20 się opłaca tylko jeśli musisz kupić 42' bo nie ma innej plazmy full hd 42' w zbliżonej cenie, jak masz nie mniej niż 2,5m do ekranu to warto kupić większy i konkretnie ten model LG jest dużo lepszym zakupem pod względem opłacalności od 42S20... niby jest jeszcze 46S20, ale też droższy od 50' LG
 

bonzo-ok

New member
Dołączę w takim razie jeszcze opis, jaki widziałem w innych postach, dopasowując go do moich realiów, może wtedy ktoś pomoże jeszcze:

podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu 3,7 m
jak słońce świeci w pokoju: w tył telewizora, telewizor jest tyłem do okien.
Jak duży jest pokój 24 m2
jaki masz obecnie telewizor CRT Daewoo 29'' ostatni model jaki zrobili - rewelacja.
jakie programy najczęściej oglądasz - SD
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - cały dzień
preferowana wielkość telewizora - 42'' - 50''
preferowana marka LG, Panasonic
czego nie lubisz w telewizorach - mało wytrzymałych pilotów
jakie urządzenia będą podłączone - bule ray + amplituner Denon + kolumny Tonsil, w przyszłości być może Ntv.
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń 90% TV
jakimi złączami na razie Antenta a dźwięk HDMI, Potem HDMI z dekodera
jaki masz sygnał SD
ile programów HD 0 (Potem 17)
ma stać czy wisieć Stać
jaka klasa cenowa 2000 - 2500
 

don111

Banned
A czemu PJ a nie PK ? Przecież PJ to chyba nie jest Full HD. Jak na tym będzie wyglądał Blue Ray ?
z tej odległości będzie raczej nie do odróżnienia od PK
choć i tak możesz w tej kwocie kupić PK350, różnica ceny bardzo mała w stosunku do PJ więc dylematu mieć nie powinieneś który z tych dwóch wybrać (PK350, w stosunku do PJ350, oprócz full hd ma dodatkowo obsługę filmów z usb)
 

bonzo-ok

New member
Aha, czyli jasna sprawa, filmy z USB się przydadzą, zwłaszcza, ze TV ma skalowanie divx i xvid do HD (ciekawy jestem, czy to rzeczywiście działa, nie spodziewam się cudów, ale być może ciut obraz poprawi w stosunku do divx).
 

bonzo-ok

New member
Będę polecał ten TV, tv sd wygląda super, cyfrowa miód, blue ray wgniata. Jestem totalnie zadowolony. Nie wiem dlaczego ludzie w ogóle kupują LCD/LED.
 

bonzo-ok

New member
A co kupiłeś?

No właśnie, bardzo przepraszam, kupiłem LG PK350 + Amplituner Yamaha 467 + kolumny JBL + Blue Ray P550 LG, wszytko razem dało naprawdę wyśmienity efekt, przy niskim zużyciu energii (w dzień TV zużywa 180 W, w nocy jakieś 130 - ten inteligentny sensor jest naprawdę niezły) Polecam.
 

bonzo-ok

New member
Dokładnie kupiłem 50PK350, przy okazji może zapytam, wiem, że nie do końca tu, ale może podpowiesz Adrian, czy Twoim zdaniem lepsze byłyby kolumny Jamo s606 czy może JBL ES30 (o tych myślę, bo zmieściłyby się w szafce i nic nie musiałbym stawiać obok).

PS. Polecam ogólnie też sprzęty z SIMPLINK, ja teraz obsługuję ampli + tv + blue ray jednym pilotem, nie muszę kupować uniwersalnego i nie muszę też męczyć się z trzema czy nawet 4 jak ktoś ma tuner (ja nie mam tunera, akurat moja kablówka obsługuje moduły CI więc wybór był prosty).
 
Do góry