Proszę o pomoc w wyborze telewizora

mjkmjk

New member
Cześć
Im więcej czytam, tym trudniej mi się zdecydować. Jak ktoś napisał - nie ma indealnego TV, każdy ma jakieś wady.
Ja jednak muszę wybrać i nie wiem który. Może mi w tym pomożecie?

1. Potrzebuję TV do sypialni, a więc najczęściej będzie użytkowany wieczorem przy słabym oświetleniu lub przy zgaszonym świetle.
2. Mam Aquosa 32 cale i subiektywnie odczuwam, że jest za mały, więc chciałbym aby nowy TV miał 40-42 cale.
3. Wybór padł na technologię LCD z podświetleniem LED.
4. Będę odbierał sygnał słabej jakości z anteny, więc potrzebuję TV, który ma jakieś funkcje poprawiające sygnał słabej jakości.
5. Drugie zastosowanie to oglądanie filmów DivX/DivXHD, nie chcę kupować kolejnego odtwarzcza, więc byłoby super gdyby nowy TV był "wszystkomający" pod względem formatów/kodowań odtwarzanych filmów.
6. Budżet skromny, ok. 4 tysiące, ale gdyby to miało sens, to może być tak do 5 tysięcy.

Początkowo myślałem o Samsungu, bo ma dużo funkcji mulitmedialnych. Potem dowiedziałem się, że LEDy mogą podświetlać krawędziowo i że to rozwiązanie może być wadą w ciemnych pomieszczeniach.
Myślałem też o Sharpie, bo ze starym mam dobre doświadczenia (np. LC40LE820E), a one podobno mają piękny obraz, chociaż te matryce Xgen. też są podświetlane krawędziowo. Niestety są podobno problemy z odtwarzaniem niektórych plików DivX, a to dla mnie ważne. Na koniec zacząłem myśleć o LG (np. 42LE8500), no ale żeby nie było łatwo to ten też nie jest idealny (kuszą dobre recenzje nt. obrazu i jakości czerni, będące konsekwencją rodzaj podświetlenia LED). Zastanawiam się czy problemem nie będzie błyszczący ekran i nie jestem pewny jak jest w jego przypadku z odtwarzaniem plików DivX/DivXHD.

Może doradzicie co wybrać przy tym budżecie i potrzebach? Będę bardzo wdzięczny za rady.
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Toshiba 40SL733 lub VL733(z divXem USB, pełnym internetem, wyższym kontrastem i modułem WiFi w kartonie).
Nie polecam korzystac jednak z DiVXa z USb, bo jakośc fatalna. Najlepiej przez DLNA lub odtwarzacz, jakośc o wiele lepsza będzie:) Choć wiem, że odtwarzacz jest problemem, ale np. manta kosztuje 100zl i zajmuje mało miejsca.
Ewentualnie Sharp 40LU810 lub Sony 40EX710.
Samsunga sobie odpuśc, bo nie jest naturalny w TV LED-przesycone kolory i wysoka cena jak za takie technologie, które ma.
Dobrym wyborem byłaby też plazma Panasonica 42G20 lub LG 42PJ550.
 
Do góry