Proszę o pomoc w wyborze odtwarzacza multimedialnego

Boylers

Member
Witam. Mam problem z podjęciem decyzji odnośnie wyboru odtwarzacza multimedialnego. Sporo się na ten temat naczytałem, ale nadal nie ma jednoznacznego lidera w kategorii jaka mnie interesuje.
Ogólnie szukam sprzętu jak najtańszego o maksymalnej cenie 600zł, ale im mniej tym lepiej. Oczekuję od sprzętu w miarę bezstresowego użytkowania do przeciętnych plików filmowych (też w hd, choć na pewno nie większych niż kilka GB).
Na ten moment biorę pod uwagę

Mede8er MED500X2 - to ze względu na dzisiejszego IBOODa. Więc nie mam dużo czasu do zastanowienia. Cena 580zł
Himedia HD600A - Niestety nie znalazłem żadnej oferty z Polski, jest tylko na allegro z Czech za 517zł
Ferguson Ariva 310 - Ten sam chipset co wyżej, tylko podobno słaby soft, ale cena ok: 433zł
Egreat R1-II - Taki sam chipset jak w powyższych modelach, bardzo dobra cena 395zł, tylko nie znalazłem prawie żadnych informacji co do jakości tego sprzętu i softu.
WD TV Live HD - inny chipset, najlepsza cena w zestawieniu 325zł, sprawdzony produkt, ale jak wypada w zestawieniu z powyższymi to niestety nie wiem.

Będę BARDZO wdzięczny za szybką pomoc w wyborze, lub zasugerowaniu czegoś innego.
 

Boylers

Member
Na forum był wątek na temat wyboru pomiędzy wspomnianym Asusem a WD TV Live i ten drugi był polecany. Więc raczej z Asusa zrezygnuję.
Nadal jednak czekam na jakieś opinie i porady odnośnie wspomnianych przeze mnie modeli.
 

Boylers

Member
Znam podany link. Jednak widnieje tam, iż sprzęt jest niedostępny. Mogę co najwyżej spróbować napisać do sklepu, czy będą mieli jeszcze te urządzenia. Bo gdyby ten model był dostępny w tamtej cenie to faktycznie był by chyba najciekawszy. Niestety na razie taniej niż 517zł nie mogę znaleźć.

Czy WD TV Live mocno odbiega od tych sprzętów na chipsecie Realteka rtd1185? Bo cenowo jest najciekawszy. Sprzęt jest długo na rynku, więc i pewnie soft jest już odpowiednio dopracowany.
 

Boylers

Member
Co prawda o tym nie wspomniałem, ale absolutnie konieczne jest dla mnie podłączenie do sieci lokalnej (Wi-Fi już jednak niezbędne nie jest), więc niestety Philips odpada.
 

Boylers

Member
Przy obecnym słabym złotym niewielka to oszczędność... Wychodzi około 455zł, chociaż trudno powiedzieć, czy nie wyjdzie jednak sporo więcej, bo dochodzi podwójne przewalutowanie, prowizje bankowe itp.
 

Boylers

Member
Ten Philips zapowiada się obiecująco. Tylko trochę mało opinii na jego temat jest, nie umiem też dotrzeć do wiarygodnych informacji co do chipsetu itp.
 
Do góry