Prosze o pomoc przy wyborze tv! Pilne!

st3ja

New member
witajcie!
w wątku "Jakiego kupić LCD?" zadałem pytanie o tv lcd dla rodziców. Kiki odpowiedział, za co stokrotne dzięki! jednak chętnie poznam opinie innych.

Obecnie posiadamy 25" Phlipsa CRT.
Ustawienie pokoju dziennego wg załącznika. Pokój 4x4,5m.

Wahamy się pomiędzy 32" a 37" - skłaniamy się ku mniejszemu. Po wymierzeniu nowych wymiarów telewizora doszliśmy do wniosku, że 37" to za dużo! Z drugiej strony, przekątna ekranu nowego 32" tv to około tyle ile w całości zajmuje dziś tv (z obudową, ramką czy jak sobie to nazwiecie). Czy po zainstalowaniu nowego 32" nie okaże się za małym? :hmm:

Sygnał do dobrej jakości kablówka. Może kiedyś uda mi się namówić rodziców na Nkę, jednakże biorąc pod uwagę kryterium ceny i ilości programów, kablówka wciąż pozostaje bezkonkurencyjna!

Jest też DVD Panasonica (połączenie po SCART).

Z odległością od ekranu jest kłopot, bo siedzący na sofie mają około 3,0m do niego, natomiast zasiadając w fotelu dystans ten dramatycznie ulega zmianie (1-1,5m!). Biorąc pod uwagę to kryterium, należałoby wybrać mniejszy czy większy model?
(Dodatkowo, jak widać z rzutu, pomiędzy tv a fotelem jest kąt, więc ważne będą kąty boczne!).

Modele, które biorę pod uwagę:
- Tośka 37R3500 (warto pchać się w schodzący model?) (na żywo widziałem XV500PG i zrobiła na mnie b. pozytywne wrażenie!)
- jakiś Philips (mnogość modeli przyprawia o zawrót głowy :roll: może 37PFL7662D?)
- może Panas TX-37LX85

Proszę o Wasze opinie. Najlepiej konstruktywne :)
 

Attachments

  • ust.JPG
    ust.JPG
    18,7 KB · Wyś: 116
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zdecydowanie 37" . I do rozrysowanych warunków . Potrzeb rodziców to wychodzi bezapelacyjnie :
Panasonic 37 PV 80 .
Z wymienionych tv lcd - przy odległosci fotela 1 metr jeśli nie plazma - to lcd ale największej płynności i skalowaniu :
Toshiba R 3500
JVC P 80
Shharp RD 8
 

st3ja

New member
Dzięki, Kiki. Przyznam się, że plazmy do tej pory nie braliśmy pod uwagę, co po przeczytaniu kilku testów jest jakimś nieporozumieniem!

Czy ktoś poleci jeszcze jakiś ciekawy tv?

Pozdrawiam,
J.
 
Do góry