proszę o pomoc przy doborze kabli

ork1986

New member
Witam,
Jak w temacie, przydałaby mi się pomoc bardziej doświadczonych ludzi:)
Wybieram kable do takiego zestawu: Onkyo 308 + Jamo S 506 HCS3.
Jakie kable zastosować do frontów i centralnego, a jakiego do tyłu? W obu przypadkach myślałem o kablach z miedzi beztlenowej o przekroju 2,5 mm. Ale tu też pojawia się dylemat które wybrać? Sporo jest artykułów porównujących droższe kable z tańszymi i często różnice w odsłuchu są znikome lub niesłyszalne. Ale nie chciałbym też aby mój zestaw ucierpiał na dźwięku przez kable za 1,7 za metr:) Chyba, że macie doświadczenia z kablami za te kwoty i u kogoś okazują się one dobrze spełniać swoją role?
Urządzenia tj. dekoder tv, odbiornik tv, itp chciałem podłączyć kablem HDMI. Tu również pojawia się pytanie czy zastosowanie tańszych kabli (25 zł za 2 metry) nie wpłynie negatywnie na jakość?
I moje ostatnie pytanie - czy poza tymi kablami do podłączenia zestawu potrzebuje jeszcze czegoś, o czym nie wiem, zapomniałem?
Pozdrawiam,
Łukasz
 

ork1986

New member
ok. Doradźcie mi jeszcze czy szukać kabli znanych marek, czy kable wizualnie wyglądające przyzwoicie, ale nierenomowanych firm przy cenie ok. 2-3 zł za metr będą ok? Możecie mi polecić jakąś konkretnego producenta okablowania?
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Możesz zapoznać się z tym tematem http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/64831-jakie-kable-do-polaczenia-ampli-i-glosnikow-3.html
Ja kupiłem te Cordiale po 6,50 za metr. I nie bawiłem się w 2,5 i 1,5. Na wszystko dałem 2,5.
Co do kabli HDMI to czytałem ostatnio czytałem test 24 kabli w cenie od 10 do 329zł. Zacytuję ostatnie zdanie testu; "Jako podsumowanie testu idealnie pasuje slogan lansowany kiedyś w reklamie pewnego proszku do prania: skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać?"
 
Ostatnia edycja:
Do góry