Prosta obrobka H.264 (mp4) - co polecacie?

pogar

Member
Witam

Mam kamere Samsung VP-HMX20C. Do niej w zestawie dolaczony byl pakiet Creative (Director, Producer itp w wersji 6).

Owe programy za duzej funkcjonalnosci nei maja ale do prostych rzeczy wystarczaja gdyby nie jeden feler: jesli proboje np przekonwertowac plik 50p do Divx, obraz wynikowy sie "trzesie". Z 25P nie ma tego problemu wiec wnioskuje ze cos tu nie tak deinterlace.

Szukam wiec alternatywy, jesli to mozliwe - bezplatnej.
CO mialaby robic? :
1. konwertowac do roznych formatow (kreatory mile widziane)
2. laczyc / dzielic / wycinac fragmenty plikow (obecnie to robie bezposrednio na kamerze....)
3. dac mozliwosc dolaczenia do filmu prostych dodatkow, typu data, teskt (moze jakis dymek w stylu "tu bylem")

Generalnie fimy chce przechowyac w postaci jak najmniej przerobionej, co najwyzej je polaczyc lub wyciac jakis kawalek.

Reszta to publikacje dla rodziny (DVD/divx, youtube) czy tez zabawa.

Jaki soft polecacie do takich zabaw? Free mile widziane, a jesli nie ma to trial obowiazkowy by sprawdzic jak sobie program poradzi z wyzej wymienionymi zadaniami.

Z gory dzieki za pomoc i pozdrawiam
 

pogar

Member
odpowiedz jest bardzo prosta: kamera w trybie 50p pozwala m.in wybrac stopien kompresji.
w 25p nie pozwala. stad wole 50p ale wystarcza mi 25p
 

WiruSSS

New member
...chyba mnie nie zrozumiełeś albo nie do końca jesteś świadom co piszesz :roll:
między 25p a 50p jedyna różnica to ilość klatek na sekundę, oba tryby są progresywne więc deinterlace nie jest konieczny, stąd mogą wynikać Twoje problemy :)
..być może chodzi ci o 50i ale wróżką to ja nie jestem :p jesli usuwasz przeplot z materiału HD 50i to najprawdopodobniej będzie to Top Field First i tak powinieneś ustawić w programie. Jesli obraz będzie skakać to przestaw na Bottom Field First i powinno być ok (po polsku w wolnym tlumaczeniu będize to górna linia pierwsza oraz donla linia pierwsza, nie znam programu z jakiego korzystasz więc nie wiem jak ta opcja będzie się tam nazywać) ..cały czas zaznaczam że to tyczy się tylko i wyłącznie materiału z końcówką "i" czyli z przeplotem :)
 

pogar

Member
chyba to drugie :)
oki masz racje: nagrywanie jest albo 25p (malo mozliwych ustawien) lub 50i
(sprawdzielm wlasnie w instrukcji)

czy dam Top First czy Bottom field w PowerDirector 6 efekt jest ten sam : cieenka ale troche widoczna pozioma linia (linie) , glownie posrod ekranu.,.
 

WiruSSS

New member
hmm szczerze powiem nie wiem dokońca co to może być póki tego nie zobacze ;) ..jesli masz mozliwość przeslij na jakiś serwer kawałek takiego materiału (np 10 sekund gdzie to najbardziej widać) po kompresji jak i ten sam kawałek tyle że przed kompresją, prosto z kamerki.
 
Do góry