Prośba w wyborze amplitunera

tom2

New member
Przyszedł i na mnie czas żeby coś kupić aby mieć przyjemność słuchania :). Czytam, czytam tę kopalnię wiedzy i im więcej czytam to tym bardziej jestem głupi. Pokrótce napiszę czego oczekuję. Chciałbym zakupić nowy zestaw ale żeby też dało się słychać na tym muzyki (z kręgu rocka progresywnego (płyty np Porcupine Three w DTS 5.1), jazzu, muzyki elektronicznej itp). Jednocześnie dużo u mnie tv sat no i do odtwarzania BR na razie PS3 będzie. W miarę żeby było dużo wejść HDMI - tvsat, PS3. Pokój 21 m2, tv - Loewe Compose 46. Rozglądam się za Onkyo 906 lub Denon 4308A a może coś innego ?(Okolice Śląska bo to chyba trzeba najpierw usłyszeć).Jakie kolumny do takiego ampli kupić ? powiedzmy ze na całość mogę dać max 12-15 tys (tzn amplituer + kolumny). Do Loewe mam kupione boczne kolumny a resztę robią Logitechy Z-5500 ale one pójdą do PC. Będę wdzięczny za pomoc. Tak w sumie to przerażają mnie te zakupy na samym wstępie bo nie chciałbym się rozczarować. Pozdrawiam
 

tom2

New member
Zaproponowano mi Dali Ikon 6. Jak to sie ma do tego za napisałeś? Jak dam rade to jutro pójde je posłuchać. Podobno ten Denon to taki gadżeciarski i do kina lepszy a do muzy lepsze Onkyo.. Wiem, że najważniesze jest subiektywne odczucie ale również ma znaczenie doświadczenie i wiedza.
Tak czy inaczej chyba jest mało czasu bo podobno dostali już nowe ceny i jest drożej.
Bardzo dziękuję za odpowiedź
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Horn podniósł ceny kosmetycznie. Audioklan o 20-30% i w lutym następne podwyżki. EIC ceny do góry od 12.01.2009. RBC podnosi skokowo co miesiąc. Sony od jutro ostro do góry.
 
Do góry