prośba o radę - plazma samsunga ? czy aby na pewno?

misq

New member
Uprzejmie proszę o pomoc - sporo już poczytałem ale mam nadal dylemat - najbliżej jestem Samsunga 51 cali D6900, e550 lub po małym odłożeniu dodatkowej kasy e6500 - boję sie jednak powidoków skoro mam zamiar w przyszłym roku (mniej wiecej) podpiąć konsolę. Moze lepiej zrezygnować z 51 cali i plazmy na rzecz Philipsa 5507 ? Z góry dzięki za podpowiedzi !!

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
- 14m2 (sypialnia)
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
-(leżymy :) ) około 3-3,50m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
- 1 lub 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
- na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
- wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
- okno od zachodu ale tv będzie śmigać głównie nocą więc słońca się nie boimy
7.Jaki masz obecnie telewizor ?
- nie mam
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
- maksymalnie dobry obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
- 1. Filmy z pendrivea (divx, DTS i inne formaty) 2.naziemna tel. cyfr ze zwykłej anteny 3. konsola
10.Jakie urządzenia ?
- w niedalekiej przyszł. konsola (czekam na ps 4 lub Xbox 720 hehe), ampli Denon AVR 1612 (zależy mi na dźwięku 5.1)
11. Co będzie oglądane najczęściej
- filmy, sport, gry
12.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
- około 3 h
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
- głównie filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
- obejdę się
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
tak - do 50 %
16.Preferencje co do marki ?
brak
clip_image001.gif

17.Preferencje co do wielkości ?
minimum 46 cale ale fajnie gdyby udało się 50-51
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
max do 3500 zl.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
fajnie gdyby miał (to lepsze- aktywne?) ale przeżyję bez
 

misq

New member
Dziękuję Panie Kiki - wracam wiec do tv którego obstawiałam na początku :) pfl5507 tyle ze w 46 calach. Trochę mi szkoda 5 cali extra, które miałem w przypadku plazmy - ale trudno... ryzyko powidoków jest chyba zbyt duże przy graniu. W najgorszym wypadku gdy jego wielkosć nie będzie satysfakcjonująca podczas seansów trochę z żonką przesuniemy sie na łóżku do przodu i po bólu .. ;P
 

maxan

New member
Bez reklam
Dziękuję Panie Kiki - wracam wiec do tv którego obstawiałam na początku :) pfl5507 tyle ze w 46 calach. Trochę mi szkoda 5 cali extra, które miałem w przypadku plazmy - ale trudno... ryzyko powidoków jest chyba zbyt duże przy graniu. W najgorszym wypadku gdy jego wielkosć nie będzie satysfakcjonująca podczas seansów trochę z żonką przesuniemy sie na łóżku do przodu i po bólu .. ;P

Akurat przy graniu bym się nie martwił zbytnio ja mecze plazme czasem po 8-10 godzin w jedną grę i nie ma z tym problemu ...za to gorzej wygląda to z telewizją trzeba uważać na znaczki ograniczeń wiekowych.
 

misq

New member
cholercia - znowu mały mętlik
maxan - jeśli będę grał a jakąś gierke kilka godzin i cały czas będzie w jednym rogu wyświetlać się np. mapka lub coś w tym stylu to nie mam się czego obawiać?? Z telewizji bedę korzystał stosunkowo najmniej - do 20 %.
Te 51 cali strasznie nęci...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tylko pamiętaj o docieraniu żebyś nie wypalił na stałe elementów stałych jeśli grasz 50% czasu dziennie.
 

misq

New member
Trochę to trwało ale w końcu D6900 dotarł do mnie w dniu wczorajszym - kupiłem ost. sztukę w cenie 3000 z 2 parami okularów. Nie bawiłem się wiele ale na chwilę obecna po podpięciu pena z MKV obraz zmiażdżył mi kohones - i to bez kalibracji na opcjach fabrycznych !! Dzięki raz jeszcze za rady. Znowu to forum strasznie mnie poratowało !! Mam tylko jeszcze jedno małe pytanko gdyby ktoś sie orientował - do uchwytu ściennego miałem dość krótkie śruby do telewizora - aby wydłużyć je choć odrobinę zrezygnowałem z podkładek (nie wiem czy słusznie) i w chwili obecnej gwint jest wkręcony w TV na około 5mm - czy jest to długość wystarczająca ? bo tv trochę waży i ten problemik lekko mnie sztresuje...
pzdr.
 

misq

New member
a jeżeli jest to 1 cm, może nawet 11 mm? wziąłem do ręki linijkę i okazuje się że z tymi 5 mm trochę się zapędziłem.. ;P sorry
 
Do góry