Prośba o poradę KD do 30m2

harnas81

New member
Witam,

nadszedł czas na zmiany ... zmieniłem mieszkanie więc i czas zmienić KD bo te co mam to już lata swoje ma :) Do tej pory stoi i gra żeby nie było ONKYO SR506 oraz kolumny M-Audio (tak wiem porażka totalna). Teraz chciałbym przeskoczyć troszkę wyżej ... Wiem, ze chciałbym zakupić amplituner + 2 fronty na początek, potem dokupię resztę. Teraz do Was pytanie co jest teraz na rynku tak aby grało lepiej niż ten mój zestawik .... wstępnie zacząłem się przyglądać kolejnemu ONKYO TX-NR 636 oraz kolumny Monitor Audio BX 5 lub 6 ewentualnie JBL Studio 280/290? Co Wy na to? Czy kolumny i amplituner są ok? Czy lepiej zostawić ten sr-506 co mam a kupić lepsze kolumny?
Kino domowe służy mi do muzyki (70%) i będzie to rock, blues, jazz i poważna, oraz do oglądania filmów na BluRay-u (20%), reszta to tv.

Pozdrawiam i proszę o porady :blagam:
 

pilot102

New member
Sprzęt w większości wykorzystywany do muzyki i do tego wymagającej więc zastanowiłbym się na twoim miejscu nad innym amplitunerem.
Denon czy Marantz bardziej się do tego nadają (lepsze stereo). Z wlasnego doświadczenia mogę polecić denona, choć czasami przeszkadza mi ilość basu.
Co do kolumn, Jbl-e lubią niskie tony więc w tym przypadku bardziej BX6. Byłem o krok od MonitorAudio , ale padło na Tannoy - proponuje dowiedzieć się o nich więcej.
 

harnas81

New member
Oki - a zatem jeśli Denon czy Marantz to jakie modele? I tu jak mówicie BX6 - a do JBL też Denon czy Marantz będzie ok? Czy te kolumny poza ceną różnią się jakoś diametralnie?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Denon X3000/4000, Marantz 5008/6008 są teraz w dobrych cenach. JBL od MA będą się różniły brzmieniem. JBL słynie z mocnego brzmienie, sporo basu i wysokich, średnica lekko wycofana. MA BX6 zagra równiej i subtelniej. Które lepsze? Zależy kto co lubi:) Idź posłuchaj i wybierz pod Sobie. Tylko z JBL 290 był uważał bo ciężko je będzie napędzić. Chyba, że wybierzesz mocny amplituner. Myślę, że 280 będą ok.
 
Do góry