Prośba o pomoc

tomasso

New member
Witam wszystkich,

muszę jak najszybciej kupić tv do nowego mieszkania, bo inaczej będę musiał książki czytać wieczorami. Generalnie raczej stawiam na LCD, wykupię albo Cyfrowy Polsat albo Cyfrę + albo nTV (też jeszcze nie wiem na co się zdecydować), w każdym razie z dekoderem HD. Oglądać będę mniej więcej z odległości 2,5 m ale myślę żeby poniżej 40 cali nie schodzić. Aha, no chciałbym się zmieścić w okolicach 3 tys. Coś się da fajnego za to kupić?
Prośba o pomoc, bo jestem dość zielony w tym temacie (ostatni telewizor kupowałem 10 lat temu).

pzdr
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
tomasso napisał:
Witam wszystkich,

muszę jak najszybciej kupić tv do nowego mieszkania, bo inaczej będę musiał książki czytać wieczorami. Generalnie raczej stawiam na LCD, wykupię albo Cyfrowy Polsat albo Cyfrę + albo nTV (też jeszcze nie wiem na co się zdecydować), w każdym razie z dekoderem HD. Oglądać będę mniej więcej z odległości 2,5 m ale myślę żeby poniżej 40 cali nie schodzić. Aha, no chciałbym się zmieścić w okolicach 3 tys. Coś się da fajnego za to kupić?
Prośba o pomoc, bo jestem dość zielony w tym temacie (ostatni telewizor kupowałem 10 lat temu).

pzdr

Obawiam, że Twój wzrok może być zagrożony przy oglądaniu z odległości 2,5 metra na TV od 40 cali w górę. Myślę, że przy odległości 2,5 metra rozmiar 37 cali stanowi maksimum, no chyba, że planujesz zmianę pokoju na większy ;)

W rozmiarze 37 cali masz nową dobrą plazmę Panasonica PV80 za ok. 3200 zł. Jeśli chodzi o TV LCD to w podanym przedziale cenowym zmieści się np. Panasonic Full hd 37 cali LZ70 w cenie ok. 3200 zł.
 
Ostatnia edycja:

tomasso

New member
Dzięki Rafcio76r za pomoc. Co do wielkości tv, to na początku myślałem o 37 ale kolega, poradził mi żebym kupił od razu 40-42, bo z czasem ta 37 wyda mi się za mała i będę chciał większy. Raczej celuję w minimum 40, bo jakby był jakiś dramat to w razie czego mam możliwość odsunięcia kanapy na 3m od telewizora.
Trochę poczytałem w sieci i znalazłem kilka wariantów: TOSHIBA 37X3000PG

Panasonic TX-37Lz70P


Toshiba 42X3000

Samsung LE40M86B D

Samsung LE40N87B D

Sony KDL-40D3500


Co sądzisz/sądzicie o tych sprzętach? Który najlepszy?








 

magik1973

New member
tomasso

moja propopzycja jest taka:
idź do sklepu i poproś o postawienie i podłączenie obok siebie LCD i plazmy
podaj sygnał z DVD, z anteny, dekodera i podłącz konsolę
sprawdź na własne oczy i wybierz to najbardziej ci przypadnie do gustu

pozdrawiam

gdzie 2-ów Polaków tam 3 opinie
 
Do góry