Prośba o pomoc w wyborze TV

Lord Kicek

New member
Witam

Właśnie spoglądam na 3,5 kPLN-ów leżących obok mnie na stole i jestem po kilkugodzinnej sesji z internetem w związku z wyborem TV. Mam totalny mętlik w głowie i potrzebuję Waszej pomocy. Napiszę podsumowanie moich oczekiwań w formie opisowej.

Kwota, którą wymieniłem musi mi starczyć na TV (razem z adapterem wifi) jak i stelaż do powieszenia go na ścianie.
Najchętniej kupiłbym Sharpa 40" LE830E ale niestety podejrzewam, że będzie za mały jak na odległość 4-4,5 metra. Jeżeli uważacie, że 40" wystarczy to chętnie się dam przekonać.
TV ma wisieć naprzeciw ściany z oknami, na ścianie z drzwiami (zielonego pojęcia nie mam czy to dobry pomysł). Na szczęście są rolety.
TV będzie służył przede wszystkim do oglądania filmów i czasem sportu. Filmy zarówno z kanałów HD i SD oraz, co ważniejsze z dysku twardego podpiętego pod router (głównie .mkv i H.264).
Mój synek będzie katował po 2-3 godziny dziennie bajki na minimini+ i ten kanał będzie leciał wtedy non-stop.
Dla wyjątkowego TV mogę dokupić jakiegoś multiplayera gdyby były klopoty z odtwarzaniem plików z filmami.
Nie potrzebuję na pewno 3D oraz internetu. DLNA i wifi za to jak najbardziej.

Oprócz tego Sharpa myślałem nad Toshibą 46sl833 ale nigdzie nie mogę znaleźć profesjonalnych recenzji lub testów. Czy jest może jakiś model Sharpa na quattronie w tej cenie bez 3D np.?

Ale generalnie nie napalam się na konkretną marką ani nie skreślam żadnej (Sharp jest wyjątkiem).

Z góry dziękuję za pomoc


Daniel
 
Do góry