Prośba o pomoc w podłączeniu TV + amplituner + odtwarzacz DVD + dekodera telewizji HD

Nikos

New member
Posiadam następujący sprzęt:
Telewizor Samsung LE55B651 - 4 wejścia HDMI
Amplituner Pioneer VSX-919AH - 3 wejścia HDMI 1 wyjście HDMI, 2 wejście opti

Kolumny 5.1 Jamo
DVD Pionner 420 V-K - 1 wyjście HDMI
Konsola XBOX 360 1 wyjście HDMI 1 wyjście opti
Komputer z grafiką z wyjściem HDMI oraz karta muzyczna z wyjściem opti
Dekoder UPC z 1 wyjściem HDMI

Proszę Was o pomoc jak mam to optymalnie połączyć (jakimi kablami)- zaznaczam że kartę muzyczną z kompa oraz dzwięk z XBOX 360 podłącza do amli poprzez opti (chyba, że HDMI przesyła w X również dzwięk) . Co do pozostałej kwestii to nie wiem jak to optymalnie połączyć
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
 

szaula

Member
Nikos napisał:
Posiadam następujący sprzęt:
Telewizor Samsung LE55B651 - 4 wejścia HDMI
Amplituner Pioneer VSX-919AH - 3 wejścia HDMI 1 wyjście HDMI, 2 wejście opti

Kolumny 5.1 Jamo
DVD Pionner 420 V-K - 1 wyjście HDMI
Konsola XBOX 360 1 wyjście HDMI 1 wyjście opti
Komputer z grafiką z wyjściem HDMI oraz karta muzyczna z wyjściem opti
Dekoder UPC z 1 wyjściem HDMI

Proszę Was o pomoc jak mam to optymalnie połączyć (jakimi kablami)- zaznaczam że kartę muzyczną z kompa oraz dzwięk z XBOX 360 podłącza do amli poprzez opti (chyba, że HDMI przesyła w X również dzwięk) . Co do pozostałej kwestii to nie wiem jak to optymalnie połączyć
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
jest wiele opcji poprzez kable HDMI to zalezy co chcesz oglądać przez kino domowe bo chyba oto chodzi,do HDMI in ampa-dvd,-dek.UPC,-Xbox(niewiem jak jest z dzwiekiem w Xboxie po HDMI,bo sam mam PS3 i jest ok),to do samsunga,potem tylko komp do samsunga (niewiem czy po HDMI pójdzie bo niemam takiej konfiguracji,zdaje sie że DVI,ale w instrukcji powinno pisac) dzwiek do ampa po opti,zawsze mozna to podłaczyc inaczej do ampli i osobno do samsunga,najlepiej próbować po hdmi najmniejsza plątanina kabli.
 
Do góry