Prośba o pomoc przy wyborze Telewizora 42"

gery77

New member
Witam,
Proszę o pomoc przy doborze odpowiedniego modeluTelewizora, najważniejsze dla mnie jest obraz w 2D (3D nie jest dla mnie istotne) musi najwierniej oddawać kolory. Nie interesuje mnie że telewizor odtwarza wszystko ma mnóstwo bajerów, a np. kolory ma przesycone. Głównie oglądam sport, ale nie jestem jedynym lokatorem więc oglądamy również bajki (dzieciak) filmy dokumentalne , filmy zwykłe , programy rozrywkowe itp. Korzystam z oferty Cyfry więc zaraz po zakupie uruchamiam opcję HD. Do tej pory korzystałem z 15 letniego Funaia więc co bym nie kupił to będzie lepsze:). Piszę ten post w dziale Plazmy bo słyszałem że mają najlepszy obraz, ale nie wykluczam również Ledów lub LCD.

Poniżej istotne informację i proszę fachowców z tego forum o konkretne modele, nie ukrywam że mam już swoje typy, ale na razie nie chcę nic na razie sugerować.
Budżet 2500-2800 zł.

odległość od ekranu - w zależności 2-3m
jak słońce świeci w pokoju - w stosunku do telewizora z boku
Jak duży jest pokój - 4x4m
jaki masz obecnie telewizor - stary funai 20 cali crt :grin:
jakie programy najczęściej oglądasz - najwięcej sport, dokument, ale i filmy
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - wieczorem
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez - trochę tak i tak
wolisz obraz ostry czy łagodny - raczej wolę wyraźny
matryca błyszcząca czy matowa - bz
preferowana wielkość telewizora? - 42 cale
preferowana marka - nie
czego nie lubisz w telewizorach -
jakie urządzenia będą podłączone - tuner cyfry,dvd,ps3
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 70%TV
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych - raczej na wprost
czy ważne jest wifi - nie
czy będziesz korzystać z widgetów - nie
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? - nie
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD - tak
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami - nie
ma mieć 3D - nie koniecznie
ma mieć slot na karty SD - tak
ma mieć tuner DVB-S nie wiem
jakimi złączami - wszystkie konieczne
jaki masz sygnał - cyfra plus
ile programów HD - 50% HD
ma stać czy wisieć - raczej stać
 

gery77

New member
do takich potrzeb masz tylko jeden wybór - Panasonic 42G30 :

Dzięki za odpowiedź Kiki, test już mam dawno za sobą :grin:, właśnie ten model jest u mnie na 1 miejscu. Sądziłem jednak że polecisz jeszcze jakiś inny model np. jakiegoś dobrego Leda w tych pieniądzach. Szczerze powiedziawszy myślałem jeszcze o jakimś modelu Sony np. KDL-40EX520 lub Samsung UE-40D5800.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisałeś :sport, wieczorem, 70% tv.
Jeśli ma być LCD - to 40LE630 Sharp, 40D 5500 Samsung, 42E30 Panasonic
 

Lukxxx

New member
podłączę się - kiki ratuj.

Moje wymagania:

odległość od ekranu - od 2 do 2,5m
jak słońce świeci w pokoju - Okno od południa, dość duże, na szczęście są żaluzje i w lecie zazwyczaj cały dzień przykręcone bo gorąco. Telewizor pod lekkim kątem do okna
wielkość pokoju -4,7m x 3,3m
jaki masz obecnie telewizor - brak
jakie programy najczęściej oglądasz - filmy mkv fullhd, programy sportowe Canal+ HD, gry z komputera + Playstation 3, kablówka Cyfra+.
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - PNa tygodniu wieczorem, ale w weekendy sporo w dzień.
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? - z oświetleniem, prócz filmów
wolisz obraz ostry czy łagodny - ostry
matryca błyszcząca czy matowa? Nie wiem
preferowana wielkość telewizora? 42” do 46’’ z ogromnym naciskiem żony na 42" :(
preferowana marka ? Plazma - Panasonic, LCD - brak
czego nie lubisz w telewizorach? Smużenia
Jakie urządzenia będą podłączone ? - Dekoder Cyfry+, ps3, komputer
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 40% TV 60% reszta
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? Różne kąty.
czy ważne jest wifi ? nie
czy będziesz korzystać z widgetów ? Nie wiem
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? w wyjątkowych sytuacjach
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Nie wiem, ale raczej nie
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? Niekoniecznie, puszczę z kompa
ma mieć 3D ? Nie
ma mieć slot na karty SD ? Może, nie musi
ma mieć tuner DVB-S ? Nie wiem
jaki masz sygnał ? Cyfra+ kanały SD i hd
ile programów HD ? Kilka
ma stać czy wisieć ? Stać, stara ściana gipsowo-kartonowa nie daje gwarancji utrzymania ciężaru


LCD - to 40LE630 Sharp, 40D 5500 Samsung, 42E30 Panasonic
czy 42G30 Panasonic?

Boję się trochę o nasłonecznienie salonu, a z plazmami mam 0 doświadczenia.
 

don111

Banned
G30 to jest telewizor znacznie wyższej klasy, gdyby był ledem z tą jakością obrazu i brał 50W zamiast 150W to kosztowałby jakieś 4 tys a nie 2,5... Jedyna przewaga tych wyżej na G30 to ekran matowy, ale z warunków jakie piszesz wynika że nie będzie żadnych problemów (będzie i tak lepiej niż na kineskopie)
 

Lukxxx

New member
Ok dodam jeszcze prośbę o porównanie z 42S30 w tych warunkach - warto dopłacić do G30 przy wyżej wymienionych wymaganiach (np. DLNA mnie nie interesuje, HDMi będę chyba używał x3 czyli tak na styk) itp.
 

bzyq

Member
Lukxxx mam podobne warunki do Twoich i też pod naciskiem żony kupiłem 42 cale plazmę (Panasa G10) i teraz bardzo żałuje. Celuj w większy a najlepiej 50 cali bo do grania na ps3 42 cale z tej odległości to dla mnie żadna przyjemność.
 

gery77

New member
G30 to jest telewizor znacznie wyższej klasy, gdyby był ledem z tą jakością obrazu i brał 50W zamiast 150W to kosztowałby jakieś 4 tys a nie 2,5... Jedyna przewaga tych wyżej na G30 to ekran matowy, ale z warunków jakie piszesz wynika że nie będzie żadnych problemów (będzie i tak lepiej niż na kineskopie)

Też tak uważam(ws. polepszenia jakości do kineskopu:)).
Mam jeszcze pytanko jak jest z żywotnością plazm i ledów tzn. które maja dłuższą?

Pytanie do Kikiego: Czy modele które podałeś (40LE630 Sharp, 40D 5500 Samsung, 42E30 Panasonic ) w jakiś szczególny sposób wyróżniają się na tle podobnie cenowych czy polecasz mi je ze względu na parametry które podałem?
 

Lukxxx

New member
Lukxxx mam podobne warunki do Twoich i też pod naciskiem żony kupiłem 42 cale plazmę (Panasa G10) i teraz bardzo żałuje. Celuj w większy a najlepiej 50 cali bo do grania na ps3 42 cale z tej odległości to dla mnie żadna przyjemność.

Do grania będę sobie siadał z 2 metrów. Do tego chyba już jednak wystarczy plazma 42" (106cm średnicy! czyli 2x dalej niż średnica). Poza tym zarówno pomiary pomieszczenia jak i portfela jednak ograniczają mnie trochę. No i żona nie daje większego, ale w sumie zgadzam się z nią :)
 

don111

Banned
Też tak uważam(ws. polepszenia jakości do kineskopu:)).
Mam jeszcze pytanko jak jest z żywotnością plazm i ledów tzn. które maja dłuższą?

Pytanie do Kikiego: Czy modele które podałeś (40LE630 Sharp, 40D 5500 Samsung, 42E30 Panasonic  ) w jakiś szczególny sposób wyróżniają się na tle podobnie cenowych czy polecasz mi je ze względu na parametry które podałem?
żywotność wg danych tech. podobna

Samsung się wyróżnia smużeniem w dynamicznych scenach, bo nie ma 100hz a Panasonic E30 wyróżnia się beznadziejnym kontrastem (czerń) i nienaturalnością kolorów
 
Do góry