prośba o pomoc - Panasonic TH-37PV8 czy Panasonic TH-37PV80

Antoni_Antoni

New member
Witam wszystkich,

Proszę o pomoc w wyborze plazmy.
Zastanawiam się nad Panasonic TH-37PV8 lub Panasonic TH-37PV80.

Czy model 80 ładniej świeci niż 8?
Poza innymi konrastem oraz liczbą odcieni gradacji koloru nie widzę różnic.

Jednym słowem - czy warto dopłacac te minimum 300 PLN za droższy model.

Bardzo dziękuję za konstruktywne opinie.

Pozdrawiam,
Antoni_Antoni
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Czytaj, czytaj, czytaj. To często pojawiające się pytanie, choć chyba nikt jeszcze nie odpowiedział jednoznacznie na to pytanie.

ArtS :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zdecydowanie warto dołożyć.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23570
2aecb99862df1ecfmed.jpg
 

oski13

New member
Tez mi sie niechce wierzyc ze to PV8 i 80 Widziałem obydwa i jakos róznicy przedstawionej na ty fotach niezauwazyłem Chyba ze tak dobrze poustawiane (na -8 a na + 80)
 

dzuda

New member
Też miałem ten dylemat i zdecydowałem się w końcu na PV8. Miałem to szczęście, że w Media Markt stały koło siebie. Nawet po mojej prośbie dostałem pilota i mogłem sobie wszystko poustawiać :) Sygnał jaki ogladałem, to było najpierw HD (mecz na nsport), a potem zwykłe sd (film na tvp1). Ustawiłem w oby dwóch dokładnie takie same parametry. Dla mnie, czyli zwykłego oglądacza, którego oko nie wyłapie z pewnością wszystkich różnic, obrazy wygladały niemal tak samo. Nie na tyle się różniły żeby mnie przekonać do zakupu droższego PV80. Jeśli nie potrzeba ci dodatkowych wejść jak dvi czy sd, a jesteś zwykłym oglądaczem, to ja polacałbym PV8. Oczywiście najlepiej jakbyś miał taką możliwość jak ja i sam porównał. Kupując tańszy tv zapłaciłem 500zł mniej, dołożyłem troszkę i kupiłem nagrywarkę dvd. Można powiedzieć, że mam 2 za 1 ;) Ale tak jak mówię, jest to moja subiektywna opinia i wcale nie musi zgadzać się z odczuciami innych.
 

sittek

New member
Według mnie warto dopłacić. TV kupuje się na minimum parę lat. Dlatego 300 złotych w skali tych kilku lat jest to niewiele. A smaczki lepszej czerni mozna odkryc pewnie dopiero w domu przy odpowiednim naświetleniu. Dlatego ja wybrałem 80-tkę.
 

latar

New member
Witam wszystkich serdecznie,

też stoje właśnie przed tym problemem. Po wielogodzinnych lekturach tego forum zrozumiałem, że do moich warunków najlepsza będzie plazma, wcześniej nawet nie rozważałem takiej opcji. No i padło na wymienione wyżej modele. Pyrzglądałem się na żywo 42PV80 i zrobił na mnie wrażenie pomimo, że stał w sąsiedztwie LCD FullHD od Szajsunga a i sygnał szedł FullHd. Niestety we Wrocławiu nie udało mi się trafić na PV8 i stąd mam taki sam dylemat.

Zasadniczo to PV80 nie jest nowszy od PV8. Gdzieś tu na forum przeczytałem, że ten drugi to się nawet około dwóch tygodni później pojawił (chodzi o rynek krajowy), więc nie rozwiązuje to problemu.

Test podsunięty przez kikiego też nie bo konfrontuje dwa kompletnie różne modele.

Może ktoś z Was trafił na test PV8 vs PV80? Ja starałem się przemierzyć zasoby sieci i nie udało mi się. A może tu na forum jest jakieś takie zdjęcie?

Pewnie dla Antoni_Antoni jak i dla mnie dużo trafniejsze byłyby stwierdzenia bież PV8, bież PV80, np w ilości 100 na jeden i 10 na dugi ale mażyć to można. Zwracam się więc z prośbą o pomoc. Może jakaś wskazówka?


PS Też tak macie? Ja nic kupić normalnie nie moge! Wszyskie zakupy poprzedzone wielogodzinnym analizowaniem oferty na rynku. Zazdrosze tym co idą i kupują i więcej o tym nie myślą, nawet jeśli okarze się że to nie najlepsza opcja.

Pozdrawiam serdecznie,
LataR
 

Ryszards68

New member
Przy obecnym spadku cen wybrałbym PV80, który ma więcej możliwości (mogą przydać się w przyszłości), 4096 stopnie gradacji kolorów wobec 3072 w PV8, lepszy kontrast – te subtelne różnice można docenić dopiero w mieszkaniu przy normalnym oświetleniu i przy oglądaniu swoich ulubionych programów. No i wg mnie ma ładniejszy wygląd… :D Ja również przed zakupem miałem wielki dylemat, co wybrać, ale po kilku miesiącach używania tego telewizora sądzę, że wybór był trafny.
 

dzuda

New member
No wiesz. Ja mam Pv8 w domu od ponad miesiąca i uważam, że jest to telewizor, który w 100% zaspokaja moje potrzeby. Obraz z dvd piękny, sd z dobrym sygnałem też super. Np. różnica w oglądaniu meczu na tvp, a np. na polsacie sport, to ogromna różnica. Mimo, że teoretycznie Cyfrowy Polsat nie nadaje najlepszego sygnału, to programy takie jak PS czy PSE wyglądają super. Napiszę jeszcze raz, że wszytko to oczywiście subiektywne odczucia, ale ja jestem baaardzo zadowolony z mojego Pv8 :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Osobiście sądzę, że jeśli zdecydujesz się na PV8 (biorąc pod uwagę jego nieco mniejsze wyposażenie), nie będziesz żałował. Postawisz go w salonie i raczej nie będziesz już miał okazji porównań z PV80. Są osoby, które widziały oba te telewizory w akcji i twierdziły, że ich zdaniem różnic nie widać. Pamiętaj jedynie, że PV8 ma matową obudowę.

ArtS :)
 

latar

New member
No to poszło. 37PV8 zamówiony w neo24.pl za 2554 + 10 zeta za odbiór osobisty. To ponad 350 zł mniej niż za 37PX80. Jeszcze do niedawna w rtvmedia.p1.i-shark.com za 2888 można było kupić 37PV80 ale z wieczora cena skoczyła do 3059. Z zakupu więc jestem zadowolony, zwłaszcza że zostało na 7 skrzynek pysznego piwka co powinno starczyć na euro i jeszcze kilka sesji filmowych z sąsiadami. Mam nadzieje, że z zakupionego produktu będe równie zadowolony.

Jak dostanę sprzęt i pokręce nim trochę to obiecuje, że odbije jakie odczucia mi towarzyszyły.

Serdeczne podziękowania za pomoc w zakupie wszystkim forumowiczom.

Pozdrawiam i miłego odbioru,
LataR
 

Ryszards68

New member
Za swoją PV-kę dałem kilka miesięcy temu znacznie więcej :confused: (oj starczyłoby na wiele skrzynek piwa – jakąś równowartość 270 piw – to byłaby sesja!). Ale zostało mi tylko osiem rat! :D Pzdr
 

jarektg

New member
Jak się prezentuje czerń w 37pv8, czy jest równie dobra jak w 37pv80 czy różnica jest znacząca? Jeśli chodzi o matową ramkę to zdecydowanie bardziej mi odpowiada niż błyszcząca.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
różnica jest widoczna. Ja bym dopłacił - ale jeśli nie jesteś wymagający - nie musisz.
 

aaaas

New member
Mam pytanie do posiadaczy Tv-37PV8. Zakupiłem ten telewizorek przed kilkoma dniami specjalnie z myślą o mistrzostwach. Wczoraj podczas oglądania meczu Niemcy-Polska zauważyłem że jak była oddalona kamera to przy polskich piłkarzach była taka smuga jakby aura czerwoneho koloru ii to samo dotyczy sędziego który był ubrany na niebiesko i w tym wypadku była to smuga niebieska. Sygnal jest z kablówki jesli to ma znaczenie. To jest normalne dla tych telewizorów czy, może to problem jakiejś kalibracji a może wada tv. Staram się zagłębić w ten temat ale narazie niczego nie znalazłem.

Pozdrawiam
Tomek
 
Do góry