Prośba o pomoc - jaki zestaw 5.0 / kino domowe?

pabloooga

New member
Witam wszystkich,

chciałbym sprawić sobie zestaw 5.0 bądź KD, dlatego też potrzebuję Waszej porady.

Pokój ma ok. 21 m2 (z aneksem kuchennym - na rzucie po prawej), wysokość pomieszczenia blokowa, tj. ok. 2,5-2,6 m.

Rzut mieszkania:



Z przodu przy telewizorze (niebieski prostokąt na rzucie, btw jak widać jestem mistrzem painta:)) we wnęce (nie wiem czy to ważne) widzi mi się amplituner + DVD oraz dwie kolumny podłogowe (dwa czerwone kwadraty), z której prawa byłaby umiejscowiona ok 10 cm od prawej ściany wnęki a druga z 10 cm od lewej ściany. Celowo piszę o wnęce, bo nie wiem jakie mogłoby to mieć znaczenie dla rozchodzenia się dźwięku..

Z tyłu z kolei za sofą byłby umiejscowione dodatkowe dwa głośniki na wysokości sufitowej (są wyprowadzone kable głośniokowe).

Audiofilem wielkim nie jestem, podział słuchania wyglądałby pewnie 40% muzyka 60% kino. Słucham głównie klasyki, choć punk rockiem i rockiem nie gardzę a wręcz - i owszem:)

Co byście doradzali w przedziale cenowym do 3,5 tys. PLN? No i koniecznie przednie kolumny muszą być srebrne / metaliczne bądź (wiem, wiem, co za żona to wymyśla?) ciemno zielone..;)

Wstępnie myślałem, żeby (nie licząc DVD) wrzucić na przód Denon 1611 + Jamo S718, ale nie wiem czy da się to połączyć z jakimiś tylnymi głośnikami.

Z góry dzięki za porady,

Pablo
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Obejrzyj sobie TX-NR579 + Wharfedale Obsidian 600HCP bardzo łądnie wykończone i grające. Lub smuklejsze JBL Loft 50 5,0.
 

pabloooga

New member
Dzięki @blackninja za poradę, mam tylko jedno "ale", które w moim przypadku daje żonie liberum veto.. te kolumny wspomniane przez Ciebie nie są srebrne..;)

Wiem, że wharfedale diamond 9.5 występują w kolorze srebrnym, ale z kolei tutaj brakuje 2 tylnych głośników.
 
Do góry