Prośba o pomoc - amplituner do 3D

megan61

New member
Witam! Mam serdeczną prośbę do Forumowiczów o pomoc. Kupiłem Panasa VT30 i chciałbym go podłączyć do kina domowego. Jakiego bluraya 3D do niego kupić? I po drugie - mam amplituner Yamaha RX-V557 bez HDMI. Czy muszę wymienić go na model z HDMI? Czy połączenie ampli z tv przez HDMI wpłynie na jakość dźwięku?
 

stypi

New member
witam,
1 post na forum:blagam: będę zanudzał
podpinam się pod temat, zamierzam kupić 3D plazmę panasa VT i BR też Panasa (310 lub 320 jak będzie za rozsądną kasę).

Ponieważ mam stary ampli Yamahy bez hdmi RX-V430 to audio z BR musze puścić po optyku do niego?
Czy to oznacza, że nie będzie Dolby HD? Rozumiem, że nie wszystkie efekty dźwiękowe filmu pójdą z bluraya ale zwykła muza będzie grać jak dotychczas ?

Może kiedyś wymienię apli na Yamahe RX-V371 lub 471 czy to ten sam poziom co mój obecny? Dziwne, że na głośniki są skrętki tylko na frony, reszta już na clip to chyba zły znak
Do tej pory mój stary ampli zadowalał mnie, za dvd i CD robił zwykły sklepowy tani odtwarzacz, głośniki mam 5.1 eltax i nie zamierzam zmieniać.
 

Sławo

New member
Co tu zrobić?!

Jeśli Panowie macie gest ($$), to proponuję zakupić nowe amplitunery KD. Stare Yamahy są bardzo dobre-dźwięk stereo ale w KD świat poszedł do przodu, ilość dekorerów dźwięku, upscalery obrazu, znakomite przetworniki dźwięku Burr Brown gwarantują majestatyczny odjazd. W doborze amplitunerów zalecam też Yamahę jakoże skorelowana jest z Vierą Panasonica (sterowanie jednym pilotem, itp). Proponuję nie schodzić niżej jak seria 6 lub znakomita 767 lub 771 (absolutna katapulta). Zaletą nowych Yamah (oprócz dźwięku) jest GUI menu ekranowe, podobne do tych z PS3 Soniego - bajecznie prosta w ustawieniu funkcji. Niestety żeby dźwięk był idealny trzeba pomyśleć o najważniejszym - KOLUMNACH. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale do Yamah zalecane są np: JBL ES30, Monitory Audio RX(np.2), Paradigm Titan Monitor... itp. Żeby efekty w KD mordowały słabofizycznych:hihi:- zalecam subwoofer..... i tyle w temacie.
 

stypi

New member
Sławo, w ogóle nie odpowiedziałeś na moje pytania. Nie planuję wymiany kolumn a swoje eltaxy 5.1 przy zakupie yamahy 5.1 (wtedy to był dobry ampli do KD i stereo i uważam, że nadal jest, nie ma tylko HD i HMDI) odsłuchiwałem i za ta kasę grały zadowalająco. Te sprzęty co podajesz są może i fajne ale na razie mój zakup to tv i br.
 
Do góry