Prośba o fachową opinie

alexi

New member
Cześc jaetem nowym użytkownikiem forum i szczerze mówiąc nie bede oryginalna z moim tematem;) Bardzo prosze o rade który z poniższych LCD wybrac bo niestety elektronika to nie jest to co tygrysek lubi najbardziej;) Do wydania mam ok. 2 tyś i szczerze nie potrzebuje tv z bajerami bo np. do netu i zdjec mam pc, w gry nie grywam... potrzebny mi normalny "ludzki" tv:smile: Oto modele które wpadły mi w oko:
Sony: 40EX401
40EX402
40BX400
Lg: 42LK430
42LK450

Toshiba 40LV833G.

Pokój do tv ma 24 m2 i dwa okna - jest dośc słoneczny ale są rolety;) Odległośc oglądania to jakieś 3-4 m. ale raczej nie na wprost:smile: i to chyba tyle... aha to ma by lcd a nie plazma i już:D A i jeszcze jedno na razie mam sygnał z kablowki (chyba analogowy?? - nie mam dekodera) czytałam że lcd raczej na analogowym sygnale może miec problem no ale moi rodzice mają lg37 i śmiga bez problemów - mają tv kablową i też analogowy sygnał (wiem bo ja płace rachunki:lol:) Z góry dzieki wszystkim za rady :) Pozdrawiam forumowiczów:lol:

P.S. Jeśli nie odpisze od razu to znaczy że mam mase papierków i bede wieczorem:lol:
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Toshiba 40LV833G. to wyższa półka spośród tych, którwe wymieniłaś.
\Jeśli szukasz czegoś trochę lepszego niż sony 40ex400 to będzie to Toshiba 40bv700.
Jeśli zamierzasz przeznaczyć 2000, to lepiej będzie dopłacić do 40lv833 lu8b nawet 42rl833 z najlepszym skalowaniem SD na rynku dzięki resolution plus.
Między 42rl833 a 40lv833 byłby jeszcze model LG 42le4500 i Toshiba 42hl833 :)
 
Ostatnia edycja:

kanarini0

New member
Witam,
odświeżam temat, bo mam zamiar kupić właśnie Toshibę 40LV833G lub LG 42LK450. Dlaczego ta Toshiba to niby górna półka w stosunku do LG? Przeglądając parametry i oglądając oba TV w sklepie jakoś nie zauważyłem przewagi Toshiby. Dzięki za wszelkie odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

Mixmich

New member
Przełącz na jakiś kanał z cyfrowej lub analogowej telewizji, zobaczysz różnicę w ostrości, skalowaniu a nawet w rozciąganiu na pełny ekran w przypadku toshiby. Możesz jeszcze poszukać toshiby 40rl838.
 

kanarini0

New member
No właśnie oglądałem je w Euro RTV AGD, gdzie na obu leciał ich standardowy program analogowy i praktycznie żadnej różnicy nie widziałem, byłem też w Saturnie, gdzie stały obok siebie 40LV933G i 42LK450 i też nie widziałem przewagi Toshiby (także sygnał analogowy). Co prawda sprzedawca mówił, że Toshiba lepiej sobie radzi z sygnałem słabej jakości, ale ja tego nie zauważyłem...

40rl838 to za droga sprawa, tyle kasy nie chce wydać na tv. Planuję przeznaczyć na to ok 1500zł...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TV Toshiba LV to niska półka Toshiby więc nie zauważysz "fajerwerków".
W klasie 4o" za 1500 zł - niestety nie znam dobrych modeli.
 

kanarini0

New member
Żadnych fajerwerków też nie oczekuję od tv za 1500zł. Ma służyć jedynie do oglądania telewizji i od czasu do czasu dvd/divx. To wszystko...
Ale wiadomo, jak można kupić coś lepszego albo gorszego, to wolę to lepsze, nawet jeśli nie są to "dobre modele".
 
Ostatnia edycja:

nazin

New member
Jeśli nie stać Cię na coś więcej - bierz Toshibę. Jeśli stać Cię na 1800 - Samsung 40D5003.

Edit: Za 1500 Toshiba jest w Saturnie.
 

kanarini0

New member
To nie chodzi o to, że nie stać mnie na coś lepszego, bo mogę sobie kupić tv o wiele droższy, tylko pytanie po co? Do tego co napisałem wcześniej, nie potrzeba nie wiadomo jakiego sprzętu, a kupić coś żeby tylko ładnie wyglądało na papierze, a w rzeczywistości w ogóle nie było wykorzystywane, moim zdaniem nie ma sensu. Uważam, że na chwilę obecną nie ma sensu płacić za tv 4-5k zł i więcej, bo przy obecnym poziomie możliwości wykorzystania ich pełnych walorów nie ma aż takiej różnicy jakości w stosunku do telewizorów za 1500. Technologia 3D jest na razie marginalna, blu-ray też nie jest jeszcze bardzo powszechny, a na PS3 nie gram, więc po co kupować tv na wyrost? Za 2-4lata, gdy te technologie się upowszechnią, telewizor obsługujący te standardy kupię pewnie za 2 tys. i do tego będzie miał znacznie lepsze parametry niż te obecnie oferowane za 5k...
Ile osób, które posiadają tv 3D korzysta z tej funkcji częściej niż raz w miesiącu? Większość pewnie tylko raz sprawdziła jak to działa i na tym koniec, a kasa wydana...

Pytanie więc czym ta Toshiba przewyższa LG? Chodzi mi w czym konkretnie jest lepsza i dlaczego? Jakie technologie w niej zastosowane powodują, że jest lepsza of LK450?

Za LG przemawia do mnie większy o 2 cale ekran i więcej wejść/wyjść. To są konkretne argumenty, bo obraz, moim zdaniem, oferują podobny o ile nie taki sam. To czemu LV833G jest lepszy?

Co do tego UE40D5003, to płacić ponad 300zł za 100Hz i inne, nie koniecznie lepsze, podświetlenie też jest dla mnie dużym znakiem zapytania.
 
Do góry