Projektor z regulacją trapezu w pionie i poziomie

ten

New member
Witam.
Szukam projektora w cenie do 4tys. , który ma regulację trapezu zarówno w pionie, jak i poziomie oraz ma złącze DVI lub HDMI. Niestety mam problemy ze znalezieniem takiego (albo źle szukam, bo doświadczenie w tym temacie mam zerowe) Projektor ma wisieć w sali konferencyjnej i mają być tam oglądane też filmy. Odległość od ściany to ok 5m. Musi być zamontowany tak, że rzuca obraz pod pewnym kątem do ściany ( nie więcej jak 20 st. od prostopadłej). Za wszelkie namiary z góry dziękuję.
Poszukuję też do niego taniego ekranu zwijanego ręcznie, jak najprostszego...
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Rozumiem, że nie masz innego wyjścia jeśli chodzi regulację, ale jeśli istnieje jakakolwiek szansa, by projektor ustawić normalnie bez odchylenia to uratujesz jakość obrazu. Niestety regulacja trapezu demoluje nawet najlepszy obraz i niezależnie jak dobry projektor kupisz jakość będzie kuleć.
Pamiętaj też, ze większość projektorów ma słabą tolerancję na odchylenia i producent zwykle zaleca maksimum 20 stopni.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak duży ekran Cię interesuje?
I czy nie możesz podwiesić projektora pod sufitem.
Jak zastosujesz windę - to nie musisz szukać regulacji keyston.
Bo przy dłuższych posiedzeniach to przeszkadza .
Czy masz okna zasłonięte na ciemno czy ważniejsza jest u Ciebie jasność ?
 

ten

New member
Niestety tak być musi, taka jest zabudowa tego pomieszczenia. Projektor będzie pod sufitem. Okna maja tylko przyciemnione szyby. Generalnie w dzień jest jasno.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
ten napisał:
...doświadczenie w tym temacie mam zerowe... ...nie więcej jak 20 st. od prostopadłej...

A o lens shift słyszałes? ;) Może jednak obejdzie się bez keystone'a? Napisz coś więcej o pomieszczeniu i lokalizacji projektora, ew. wklej jakiś malunek...
 

ten

New member
wiatrak napisał:
A o lens shift słyszałes? ;)
Nie słyszałem. Dzięki za namiar.
Znalazłem jeden projektor, który spełnia chyba moje wymagania. Jest to PANASONIC PT-AX200. Wg danych producenta - przesunięcie osi optycznej pionowo ±63%, poziomo ±25%. Czy przesuwanie to ma jakieś ograniczenia, szukając spotkałem się z info, że przesuwanie w pionie zmniejsza możliwość przesuwania w pionie?
 

ten

New member
Przesuwanie w pionie zmniejsza możliwość przesuwania w poziomie - miało być.
No cóż, dziekuję za odpowiedzi. Widzę, że muszę poradzić sobie sam.
Pozdrawiam.
 

Rezo

New member
Optoma Hd73

Z tego co wiem to OPTOMY z SERII HD wszystkie mają regulacje trapezu w pionie i poziomie oczywiście jeśli nie będzie kątu większego niż 25-30stopni a i obraz jak bajka. HD73 porównywalny z InFocusem IN82 (oprócz rozdzielczości w przypadku niższych modeli ja osobiście mam HD73 i jest naprawdę warta polecenia już 525h wyświecone zero awarii)
Ale o optomie HD700x i HD65 też bardzo pozytywne opinie słyszałem jeśli chodzi Ci o tańszy sprzęt.

Pozdrawiam
 
Do góry