Projektor w małym pokoju

smb678

New member
Witajcie, mam mały problem, na projektorach znam się dość słabo także zwracam się o waszą pomoc, od 2 dni szukam jakiegoś projektora od 3 do max 4 tys ktory dawalby rade z filmami (tylko do filmow projektor ewentualnie czasem jak kumpel wpadnie z xboxem) i zastanawiam się czy dużym problemem byłoby to że miedzy ścianami odległość to około 2,5metra to przyjmując że projektor miałby te pół metra długości czy te pozostałe 2 metry dadzą jakiś w miare "duży" ekran? około 60/70 cali? zastanawiałem się nad modelem epson emp-tw680 dałby rade w takich warunkach?
 

Fanek

New member
Bez reklam
a po co ci 60-70cali z 2.5m ? przecież tego wzrokiem nie ogarniesz

jak szukasz czegoś 3-4tyś z 2.5m to kup jakiegoś lcd 42-46" .
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Fanek! Takie bajki z ust użytkownika projektora? :roll: ;)

Ja oglądam 82 cale z 2,5 m i jest o.k. dla 16:9, jeśli leci cinemascope to nawet mam chęć na powiększenie obrazu.

Epson 680 z dwóch metrów pomiędzy obiektywem a ekranem da obraz o przekątnej od 49 do 73 cali. :)
 

Rudeford

New member
W moim "salonie" 9,2m2 oglądam obraz 70" również z 2,5m. Sanyo Z5 ma jeszcze trochę zapasu, więc nie wykluczone, że kiedyś sprawie sobie większy ekran. W sumie jedyne co mnie przed tym powstrzymuje to gry. 70" to optymalny rozmiar, przy większym zbyt widać ząbkowane krawędzie i piksele. Filmy(zwłaszcza HD) nie wykazują aż tak tej przypadłości:D
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Ja mam 106'' (oglądam z 3,2m) i uważam, że do materiału 2.35 to wciąż trochę za mało :)
Zresztą dedykowany ekran 2.35 do samych filmów + soczewka to sprawa do rozważenia na przyszłość.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Fanek napisał:
a ogarniacie wzrokiem te 70-80" z 2.5m...
Ja ogarniam i nie boli. Istotny jest współczynnik szerokość (przekątna) ekranu do odległości od niego.
Poniżej mała tabelka, po lewej odległość od ekranu w centymetrach, po prawej przekątna ekranu 16:9 w calach; założono odległość=1,5 x szerokość ekranu.

232 70
249 75
265 80
282 85
299 90
315 95
332 100
348 105
365 110
382 115
 
Ostatnia edycja:

Rudeford

New member
Z ogarnięciem obrazu był problem tylko na początku. Jeśli chodzi o efekty uboczne jak ból głowy czy zmęczenie oczu, to takowych nie stwierdzam. Obraz z projektora LCD jest chyba najzdrowszy dla patrzałek(przynajmniej moich). Wielkość obrazu ma także duże znaczenie, przy 70" mam wszystko podane jak na tacy i nie muszę wytężać wzroku jak na TV np 42"
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
To jest chyba kwestia gustu jeden lubi siedziec w kinie w pierwszym rzedzie a inny w ostatnim ale na projektorze to raczej nie problem wiekszy problem z kupnem za małego ekranu lub za dużego.
 
Do góry