Projektor - ustawienie w wielkiej płycie

beba

New member
Nie znalazłem podobnego tematu więc... przeprowadzamy się niebawem do mieszkania w bloku. Typowe 3 pokojowe 60m2 w wielkiej płycie. Rozkład mniej więcej jak na obrazku (wynalezionym na portalu z ofertami):

pictures.trader.pl/pictures/original/3/8/8/a2e7f471fabe96ee0adc94ba33b41aa9.jpg

(jako że jest to mój pierwszy post i zasady nie pozwalają mi wstawić linka to trzeba dodać http...)

- Duży salon 25m2 na planie prostokąta gdzie cały dłuższy bok to okna
- Dwa mniejsze pokoje 8 i 10 metrów

Wiadomo że na takiej przestrzenia raczej ciężko zaszaleć no i z punktu widzenia mojej lepszej polowy rzutnik raczej nie będzie priorytetem przy ustawianiu mebli... - raczej nie może stanowić centralnego elementu salonu zwisając na jego środku ;) Chcialem się zatem zapytać czy ktoś ma doświadczenia z umiejscowieniem/montażem w podobnym mieszkaniu?

Mam kilka wątpliwości:
1) Który pokój najlepiej wykorzystać. W największym salonie (25 metrów) jedna cała najdłuższa ściana to okna pod którymi raczej się nie postawi kanapy. Zostaje więc użyć któregoś krótszego boku jako ekranu. Co nieźle komplikuje ustawienie mebli (które sobie wymaży moja żona) i rzutnika (żyrandol wisi na środku itp). Z racji funduszy chodzi raczej o rzutnik DLP a więc i ustawianie centralne względem ekranu.

2) Może lepiej jest wykorzystać któryś mniejszy pokój. Tylko wtedy odległosć rzutnika od ekranu to jakieś 3m max bo one też są raczej wąskie.

3) Kolor ścian... Mieszkanie będzie w najbliższym czasie odnawiane i moja lepsza połowa nie będzie raczej skłonna malować ścian na biało... - jakie kolory są ewentualnie do zaakceptowania z myślą o projektorze? Czy też w przypadku rezygnacji z ekranu koniecznie trzeba zostawić sobie jedną białą ścianę.

4) Ktoś ma jakieś pozytywne/negatywne doświadczenia jeżeli chodzi o montarz uchwytu w suficie w wielkiej płycie?

Wiem że pewnie da się rozbić ten temat na kilka mniejszych pytań które już były dyskutowane ale zależało by mi na tym aby osoby które zmierzyły się montarzem w mieszkaniu o podobnym rozkładzie podzieliły się doświadczeniami. Najbardziej mi zależy na sugestiach jeżeli chodzi o optymalny wybór umiejscowienia rzutnika.
 

borowice

New member
An 215

jeśli jeszcze nie masz projektora rozważ LG AN 215. Wiesza sie go na ścianie a nie na suficie, latwiej ukryć kable i znacznie mniej 'sterczy". Mam go już prawie 2 lata i jestem b. zadowolony
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Mogę podpowiedzieć w punkcie 3 - im ciemniej tym lepiej - kolejność jeśli chodzi o wpływ odbitego światła na ekran: sufit, podłoga, ściany.
 

BoDeX

New member
zakładając, że do codziennego oglądania będzie służył TV (za ekranem),
a projekcje w specjalnych warunkach, to solidne podgumowane roletki
pomogą w uzyskaniu wymaganych warunków.

Rozwiązaniem estetycznym może być "winda" projektorowa , ew.
demontowany na zatrzask wieszak - w sumie to tylko 2 przewody
do odłączenia ..... :)
 
Do góry