Projektor tyko do DVD

idący_obok

New member
Witam
Mam pytanie jaki projektor LCD polecilibyście do oglądania tylko filmów DVD
czasem divx
(pomieszczenie 100% zaciemnione odległość ok 3,5m obraz ok 80" musi być z lens shift i LCD)
Po lekturze tego forum byłem zdecydowany na BenQ W500 -ale nie idzie go już dostać w sprzedaży
Myślałem o PANASONIC PT-AX200E ale w sieci psioczą na niego po 500h wyświecenia
Czytałem tez o Epsonie EMP-TW 700 ale to wszystko są raczej modele do wykorzystania potencjału napędów HD DVD i Blu-raylub do oglądania filmów w 720p i 1080i i telewizja HD
a ja chce tylko DVD wiec wystarczyły by słabsze i tańsze projektory no właśnie tylko jakie?
(prosiłbym o takie modele które dostane w sprzedaży :)
i tu bym liczył na Waszą pomoc.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
problemem jest to ,ze wychodzisz z zalozenia ,ze do byle jakiego sygnalu wystarczy byle jaki sprzet i bedzie w miare dobrze. niestety nie bedzie !
przy takich wielkosciach ekranu bedziesz poprostu widzial wszystlkie "babole" pochodzace z kiepskiego materialu i mozesz mi uwierzyc kiepski projektor (na obecne standardy) problemu nie rozwiaze.
sprawdz sobie w jakims sklepie AV , czy na dwoch TV o tych samych przekatnych kiepski sygnal SD wyglada lepiej na gorszym modelu ?!
 

idący_obok

New member
tylko do dvd

nie chodzi mi o byle co (gdyby tak było to bym sie nie pytał na forum)
Byłem u znajomego co ma: HP VP 6111 jest to projektor DLP
native: 800x600 Pixels i nawet tylko: aspect Ratio: 4:3 (SVGA)
Obraz był około 90" sygnał z DVD i pewno skalowało na 16:9 bo obraz był panoramiczny
wyświetlany na ekran za 200zł i byłem pod wrażeniem niesamowitym :)
ale jest to stary model i *) Projektor nie jest obecnie sprzedawany

Byłem tez w salonie z takimi projektorami z górnej półki
i oglądałem płytę DVD i strasznej różnicy nie widziałem -serio może było troszkę jaśniej
ale różnica w jakości nie była by warta tych pieniędzy ;)
jako zależy mi na tylko DVD nie chce możliwości których nie wykorzystam tych w stronę HD
to dla tego pytam o taki projektor LCD tylko do DVD oczywiscie zalezy mi na jakości
i bezawaryjności
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Idący_obok: niestety przykład, który podałeś to jest właśnie typowe "byle co". No cóż, pomiędzy Rubinem i Kuro też nie ma w sumie wielkiej różnicy - oba sprzęty służą do tego samego ;)
 

idący_obok

New member
tylko do DVD

proszę o rade jakie tanie modele dostępne w sprzedaży warto brać pod uwagę z myślą o DVD bo im więcej czytam tym bardziej jestem zamotany


cytat:" Jednak zapłacenie za niego dodatkowych kilku tysięcy złotych nie gwarantuje, że otrzymasz znacznie bardziej użyteczne i uniwersalne narzędzie projekcyjne, ponieważ tylko projektory wysokiej klasy zapewnią wyświetlanie doskonałego obrazu w wysokich rozdzielczościach. Często urządzenie nominalnie zdolne do obsługi trybu XGA oferuje co prawda wyświetlanie wysokich rozdzielczości, jednak jakość projekcji w tym trybie pozostawia wiele do życzenia i trzeba użyć trybu SVGA, który może wyświetlić mniej, ale zwykle lepiej.

Druga kwestia dotyczy zakupu projektora do kina domowego. W tym przypadku oferowana przez drogie projektory rozdzielczość XGA jest całkowicie zbędnym dodatkiem, bo nie ma wpływu na rozdzielczość obrazu uzyskiwanego ze źródeł wideo typu DVD, TV itd. Tryb XGA byłby przydatny podczas projekcji sygnału telewizji wysokiej rozdzielczości HDTV"
 

Dztka

New member
Szanujac wypowiedzi pozostalych kolegow chcialbym jednak opanowac ich dzika nagonke na jakosc i poziom sprzetowy. Nie kazdy potrzebuje SUPER EXTRA WYPASIONEGO JVC za 15 koła plus SUPER EKXTRA BLUE RAY-a Pionnera za 9 koła zeby zobaczyc film jako wytwor artystyczny. Serio!!! Kobiety (zadnych sugestii co do zalożyciela tematu ;) ) ogladajac film o Jane Austin na sprzecie za 30 tys tak samo sie wczuja w temat jakby ogladaly ten samfilm na 14" tv. z mono glosikiem.

Takze powsciagliwosci troszke i pomozcie koledze znalezc cos biorac pod uwage jego prosby.

Ja osobiscie za jakies 2 koła polecam Ci projektor no Nec-a. Wymuszone 16:9, niezly kontrast, spoko ceny i starczy na poczatek mistrzu.

Pozdr.
D
 

skalmen

New member
Moge ci polecic bardzo przyzwoity projektor 720p Mitsubishi HC 1100 do wziecia z przesyłka za 840 Euro, albo Epsona EMP-TW680 w tej samej cenie oba nowe fabrycznie, niezła maszynka , czerń i ostrośc na korzyść Mitsubishi, zoom i mozliwosci ustawienia dla Epsona
 

Nomensebastian

New member
Jeśli interesuje cię projektor LCD to mogę ci zaproponować model HD epson tw680. jednak zdecydowanie tańszym rozwiązaniem będzie zakup modelu DLP LG DX420 w cenie nie przekraczającej 2000 zł w zupełności wystarczający do oglądania filmów DVD.;)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
idący_obok napisał:
Byłem u znajomego co ma: HP VP 6111 jest to projektor DLP
native: 800x600 Pixels i nawet tylko: aspect Ratio: 4:3 (SVGA)
Obraz był około 90" sygnał z DVD i pewno skalowało na 16:9 bo obraz był panoramiczny
wyświetlany na ekran za 200zł i byłem pod wrażeniem niesamowitym :)

6 tys. na proja i ekran nie wydasz , wiec kup to co uda ci sie wyrwac najtaniej ! - jesli to co opisujesz zrobilo na tobie duze wrazenie, to na poczatek wystarczy faktycznie "byle co" , a w przyszlosci nie bedzie zal sie z tym rozstawac i plakac nad utrata wartosci sprzetu...;)
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Nomensebastian napisał:
Jeśli interesuje cię projektor LCD to mogę ci zaproponować model HD epson tw680. jednak zdecydowanie tańszym rozwiązaniem będzie zakup modelu DLP LG DX420 w cenie nie przekraczającej 2000 zł w zupełności wystarczający do oglądania filmów DVD.;)

Oj doświadczenie mówi mi, że z DVD jest na odwrót. Im tańszy projektor, tym mniej się nadaje do oglądania DVD.
 

idący_obok

New member
tylko do dvd

No to jak zrobić? kupić tylko do DVD
i tylko na 80"-90" z ok 3m

Sanyo PLV-Z700 najtańszy projektor Full HD i cieszyć sie ze jestem "przyszłościowy" ;)

czy coś z 720p (choć miedzy tym Sanyo a Epsonem tak tak wielka różnica cenowa nie jest wiem moze warto HD)
Jeśli coś z 720p to
tu według opisów najlepszym rozwiązaniem jest: Epson EMP-TW700
może jeszcze:
Panasonic PT-AX200U - ale tu były uwagi złe (ale do AX100) ze po jakim czasie obraz szwankuje :(
i nie wiem czy to zostało w AX200 poprawione.
czy dalej szukać czegoś taniego LCD tylko do DVD
Bo zamotałem się znowu...
 

skalmen

New member
Kup kolego z700 i tak pewnie niedługo zmienisz dvd na bluraya, wartośc sanyo napewno w stosunku do ceny jest bardzo dobra, a jesli tak ci sie spodobał temten projektor to ten powali cie na kolana, tylko koniecznie kup ekran mat grey bo czern w sanyo jest na akceptowalnym poziomie:D
 

Nomensebastian

New member
Tidus1024 napisał:
Oj doświadczenie mówi mi, że z DVD jest na odwrót. Im tańszy projektor, tym mniej się nadaje do oglądania DVD.
To prawda że w większości przypadków cena mówi o jakości... ale pomijając cena ma też swoje granice i tańszy model w zupełności wystarczy do wyświetlania przyzwoitej jakości obrazu, wiem bo widziałem film na LG DX420.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
wszystko zalezy od indywidualnej oceny tej "przyzwoitosci".....;)
kazdy ma inne wymagania i oczekiwania....- cos co dla jednego jest przyzwoite,dla drugiego jest nie do zaakceptowania !
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Nomensebastian napisał:
To prawda że w większości przypadków cena mówi o jakości... ale pomijając cena ma też swoje granice i tańszy model w zupełności wystarczy do wyświetlania przyzwoitej jakości obrazu, wiem bo widziałem film na LG DX420.

Ten LG to latarnia morska do wyświetlania tabel, a nie projektor do kina domowego.
 
Do góry