PROJEKTOR NEC M230XG pasy góra i dół

michal.orzel

New member
Witam Serdecznie.
Problem z moim projektorem polega na tym że wczoraj zauważyłem iż na górze i dole wyświetlanego obrazu zauważalne są poziome pasy. Żeby bardziej obrazowo to przedstawić : Kiedy oglądamy tv w formacie 16:9 mamy na górze i na dole czarne pasy i teraz powiedzmy że po obejrzeniu tv, przełączam źródło na komputer i w tych miejscach gdzie były czarne pasy, jest delikatne przebarwienie rzucanego obrazu w tych samych miejscach gdzie były owe czarne pasy formatu 16:9. Obraz na szerokości tych pasów na dole i górze ekranu jest delikatnie ciemniejszy niż pozostała środkowa część.

Zaznaczam że projektor ma dopiero przepracowane 170h

Czy te przebarwienia w formie pasów to pozostałość po oglądaniu tv w formacie 16:9 i nic się nie da z tym zrobić??

Czy Projektor kwalifikuje sie do wymiany?

Kolejny problem : Szukając odpowiedzi na to pytanie w google, trafiłem na przypadek człowieka z mojego miasta który w sklepie kupował projektor i miał problem z pasami.... i co się okazało .... sklep sprzedał mu używany projektor jako nowy.... faktycznie miał przelatane 800h a jak go kupował to miał zero... tylko że pasy miał po bokach.....



Jak sprawdzić realny przebieg lampy ?? w Menu Expert projektora jest wyswietlany dokladnie ten sam czas co w normalnym menu... Czy ten projektor posiada jakiś service mode? gdzie mozna to sprawdzic? czy expert mode to jest juz ostateczne menu?

Z góry dziekuje za odpowiedzi w temacie.
 
Do góry