Projektor i ekran ... za 6000-7000?

FilipST

New member
Witam,

poczytałem sporo wątków ale niestety ciężko mi uzyskać pełną i kompletną odpowiedź na dręczące mnie wątpliwości. Jestem właśnie na etapie wykańczania domu i wstępnie przewidziałem opcję rzutnik + ekran. Niestety gdy przyszło do realizacji okazuje się, że łatwo nie jest. Stąd moje pytania.

Na początek parametry na chwilę obecną. Odległość pomiędzy miejscem gdzie będzie ekran a przygotowaną wstępnie półką na rzutnik to ok. 6m (pociągnięty pod sufitem kabel HDMI, bez "rycia" ciężko będzie przysunąć rzutnik bliżej). Zastosowanie: 70% - oglądanie filmów, 20% - sport, 10% - gry wideo.

1. Wstępnie wybrałem ekran Avers Cumulus X 27/15 (16:9) lub Avers Cumulus X 30/17 (16:9) w Matt Grey. Koszt to ok. 2300-2500. Zastanawiam się nad opcją BT (czarne obramowanie), które dość znacznie podnosi cenę i generalnie chciałbym poznać Wasze opinie na temat tego ekranu.
2. Byłem już praktycznie zdecydowany na projektor Optoma HD25-LV (cena ok. 4000), gdy doczytałem, że jest on przewidziany do montażu centralnego i nie posiada lens shift co zdaniem osób komentujących ten fakt dyskwalifikuje go jak montowany przy suficie. Możecie mi polecić jakiś inny projektor w cenie do 4500,00, który zamontowany pod sufiem w odległości ok. 6m od ekranu zapewni mi przyzwoity obraz? Jeżeli to niemożliwe to jak (w ramach budżetu) zbudować za 7000 pln przyzwoity zestaw do mojego salonu :)

Z góry dzięki za wszystkie komentarze!

Pozdrawiam,
FS
 

Orzeł3

Banned
Witam kolegę .

Sam niedawno rozpoczoąłem przygodę z dużym formatem .
Mam troszkę inne warunki . Sofa stoi w 2/3 długości pokoju , do ekranu mam (oko - płutno ) 3.55m i wybrałem ekran Adeo Plano Curved z finiszem Velvet .
Sam ekran jest 237x 141 , ale pod nim zamontowałem czarną płytę meblową 280x184 . Jest dodatkowy czarny border 22cm . Reszta frontowej ściany jest biała . Wybrałem czrną matową płytę , ale i tak się święciła w dziennym świetle , zmatowilem papierem ściennym i pomalowałem Teknos Balance 3 kolor czarna smoła . Jest po 1000 kroć lepiej .
Dzisiaj go właśnie zamontowaniem i jestem pod wielkim wrażeniem jakości .
Projektor wybrałem Benq 1400 i na dniach będzie kalibrowany , chociaż już jestem zadowolony z jakości obrazu na fabrycznym ustawieniu . A ma być jeszcze lepiej :)
Jako , że żonka nie była przygotowana na moje wariacje i zachcianki, to na ten moment projektor jest ustawianych na czas projekcji na stoliczku do kawy :)
Ale przyjdzie czas i na montaż sufitowy . Do tego czasu muślę wymienić na Sony 30 .

Pozdrawiam .
Maciej
 
Do góry