Projektor FullHD do małego pomieszczenia(?).

zlotysmerf

New member
Cześć

Wybaczcie ewentualne błędy, jestem tu nowy ;)

Postanowiłem jakiś czas temu zainwestować w projektor. Mój pokój jest mały, niekoniecznie ustawny a dodatkowo ściana, na której chciałbym oglądać multimedia jest ścianą, na której nie da się nic powiesić.
Pomieszczenie da się częściowo zaciemnić żaluzjami w oknach (przy czym i tak głównie obrazy będą oglądane nocą, przy braku światła). Odległość między ścianą, która będzie pełniła funkcję ekranu a ścianą, na której zawiśnie projektor jest niewielka - około 1,8m... Ale nie, nie jestem Harry Potter i nie mieszkam w komórce pod schodami ;)

Z racji braku możliwości montażu wszelkie twory typu telewizor odpadają.

Nagłośnienie już mam - Wharfedale Diamond 10.7 napędzane przez Denon PMA-720. Odtwarzacz BD 3D też się przybłąkał - LG BP620. Teraz czas na projektor...

Żadną tajemnicą nie jest, że najlepszy byłby ultra short throw, no ale rozdzielczość... ;)

Moim aktualnym typem jest Epson EH-TW5200 - tymbardziej, że mogę w ramach ichniejszej promocji odzyskać część kasy... i wydać ją na filmy :D

Z mojego doświadczenia (kilka Epsonów po różnych instytucjach przez ręce mi przeleciało) 3LCD jest odpowiednie dla mojego oka. Miałem chwilowy romans z DLP (Benq) i nie byłem zadowolonym widzem. Dlatego i padło na Epsona, który jako jeden z nielicznych tworzy obrazy napędzane inną technologią, niż DLP...

Nie jest powiedziane, że będę korzystał z 3D - ale skoro i odtwarzacz już mam, i komputer, to może w to wejdę? ponoć z moim typem działają okulary Samsunga za 60 zł z wiadomego serwisu aukcyjnego.

Ach - no i najważniejsze - co ja będę z nim robił? Otóż.. Oglądał całą kolekcję filmów o przygodach Jamesa Bonda. Nigdy z tego nie wyrosnę - strzelanki, akcja, pościgi... Obraz nie może się ciąć, to nie powerpoint ;) Czasem sporadycznie jakieś gierki i bajki z myślą o ukochanym rodzeństwie.

Nie mam ogromnego budżetu na sprzęt - wydaje mi się, że górna granica to 3500 zł. Sprzęt ma przesłużyć swoje (i tu mnie cieszy 24 miesiące na TW-5200 i 36 miesięcy na jego lampę), więc żywotność też jest istotna.

Aktualnie z ekranem będzie czysta improwizacja, ale z czasem i on zawita u mnie w profesjonalnej formie (no chyba, że są tu przedstawiciele sklepów z Wwy i mogą ułożyć jakiś fajny zestaw w pieniądzach, które nie zjedzą mnie na starcie? ;) )

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i rady!

Pozdrawiam i życzę Wam wszystkim miłego dnia!
Patryk.
 
Do góry