Projektor Full HD do 5000ZŁ

xtc

New member
Chce kupić projektor do ceny jak w temacie. Do tego PS3. Jaki projektor polecacie w tej granicy cenowej żeby uzyskać jak najlepsza jakość obrazu gier.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Czy chcesz używać projektora tylko do gier, czy także do filmów? Bo jeśli się nie mylę, gry z PS3 są skalowane w górę do 1080, a jeśli w rachubę wchodzą tylko gry, to może warto rozważyć zakup (tańszego) projektora HD Ready?
 

xtc

New member
Chce kupić projektor do grania w rozdzielczości full hd i oglądania filmów w dobrej jakości. Jaki będzie najlepszy wybór w tym przedziale cenowym??
 

absolus12

New member
Ja już niemal kupiłem Optoma HD20, jedyne czego się nieco obawiam to głośność pracy projektora, chociaż na zachodnich forach mówią, że w trybie eco jest cicho.

Jeszcze jest Vivitek 1080fd ale ponoć może być problem z RBE
 

xtc

New member
absolus12 napisał:
Ja już niemal kupiłem Optoma HD20, jedyne czego się nieco obawiam to głośność pracy projektora, chociaż na zachodnich forach mówią, że w trybie eco jest cicho.

Jeszcze jest Vivitek 1080fd ale ponoć może być problem z RBE

Pytam tych co sie znają jaki kupić ,a nie jakiego Ty kupiłeś. Chce najlepszy projektor do grania i oglądania do 5000zł. Chce uzyskać jak najlepsza jakość obrazu.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
xtc napisał:
Chce kupić projektor do grania w rozdzielczości full hd i oglądania filmów w dobrej jakości. Jaki będzie najlepszy wybór w tym przedziale cenowym??

dla jednego taki - dla drugiego inny.... najpierw okresl sie jaka technologie chcesz wybrac ?
 

xtc

New member
Nie znam się na tym dlatego tutaj pisze. Chce żeby był dobry do gier w rozdzielczosci full hd z Ps3 i filmów. Żeby wszystko ładnie wyglądało. Chce po prostu najlepszy projektor do gier i filmów do 5000zł. Zrozumiałe chyba ;)
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
dobra wiec zacznijmy od tego-
jaki masz TV , LCD czy plazme ?!
dlaczego wybrales technologie ,ktora wybrales ?! wybor swiadomy, czy tylko dlatego ,ze ktos ci powiedzial "to najlepszy model" ?!

moga te pytania wydac ci sie glupimi , ale wierz mi - wcale takie nie sa i traktuje je calkiem powaznie.
 

xtc

New member
Mam LCD Sony Bravia 40" ja jego nie wybierałem i chce kupić projektor do 5000 najlepszy jaki możliwy do gier i filmów.
 

absolus12

New member
xtc napisał:
Pytam tych co sie znają jaki kupić ,a nie jakiego Ty kupiłeś. Chce najlepszy projektor do grania i oglądania do 5000zł. Chce uzyskać jak najlepsza jakość obrazu.

Trochę kultury każdemu się przyda.

W takim razie odpowiadając na bezustannie i niepotrzebnie rzucane w każdym twoim wpisie (oraz w tytule wątku jakbyś nie zauważył) pytanie polecam poświęcić chwilę czasu i poczytać posty o Optomie HD20 i Vivitek 1080FD.
 

xtc

New member
Poczytałem trochę już o projektorach zastanawiam się nad Optoma HD20 / Vivitek h1080fd // Vivitek h1085fd. Który polecacie??
 
Ostatnia edycja:
A ja ci polecam Mitsubishi HC3800. Full HD w technologii DLP, dobry zoom, dobra czerń. Ogólnie chwalony. Można go kupić w sklepach internetowych za ok 5200zł. Ja szukałem projektora do 7000zł, ale doszedłem do wniosku że niema sensu takiej kwoty wydawać i też się mniej więcej do 5000zł ograniczę.
W podobnej cenie jest jeszcze Benq w1000.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
xtc napisał:
Poczytałem trochę już o projektorach zastanawiam się nad Optoma HD20 / Vivitek h1080fd // Vivitek h1085fd. Który polecacie??

dla ciebie zaden z nich ! ani ten o ktorym mowi przedmowca. potrzebujesz proja do gier i uzytkujesz tv lcd- technologia dlp najprawdopodobniej nie bedzie ci odpowiadac. na twoim miejscu zainteresowalbym sie zdecydowanie projami w technologi lcd-
 

absolus12

New member
Też doszedłem do wniosku, że 5000 wystarczy i nawet byłem zdecydowany na hc3800 jednak pojawiły się problemy między innymi z samoistnym wyłączaniem i jeszcze z nierównomiernym podświetleniem i ostrością jeżeli się nie mylę (chociaż u nas nikt chyba tego nie zaobserwował, wiatrak coś o tym pisał - na avsforum coś było)
 
Dlatego ja jeszcze czekam jak sprawa się rozwinie Podobno problem z wyłączaniem już załatwili tak czytałem na którymś forum. Jednak nawet ci, którzy narzekali na wyłączanie chwalili sobie wyświetlany obraz. Mat74 ja mam podobne oczekiwania wobec projektora co autor tematu: jak najlepszy obraz grach z ps3 i xbox360 oraz filmy mkv 720p i 1080p. Co byś polecił do kwoty 5000zł??
 

xtc

New member
mat74 napisał:
dla ciebie zaden z nich ! ani ten o ktorym mowi przedmowca. potrzebujesz proja do gier i uzytkujesz tv lcd- technologia dlp najprawdopodobniej nie bedzie ci odpowiadac. na twoim miejscu zainteresowalbym sie zdecydowanie projami w technologi lcd-

Nie wiem czym się różni projektor Dlp od Lcd ale dlaczego uważasz że najprawdopodobniej nie będzie mi odpowiadała technologia Dlp ??
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
po pierwsze - obraz wyswietlany przez proje DLP jest powiedzialbym - bardziej "plazmowo-kinowy" poprostu sa troszke ine kolory niz w LCD , a na twoje potrzeby (gry) nie jest ci taki "klimat" potrzebny ,wrecz odwrotnie -moze przeszkadzac, tymbardziej,ze przywykles do tv lcd
po drugie- podczas grania i szybkim ruchu galek ocznych za akcja rozgrywajaca sie na ekranie (w grach o to nietrudno) mozesz zauwazac efekt teczy i moze on byc dla ciebie meczacy.
po trzecie - lcd sa z reguly znacznie prostrze i mniej wymagajace w montazu,wiec jesli (wedlug mnie) dla twoich wymagan nie ma potrzeby wchodzic w dlp, to latwosc montazu jest kolejnym mocnym argumentem

ps. niestety w wyborze proja lcd ci nie pomoge, ta technologia jest akurat nie dla mnie :D
 

xtc

New member
czyli w grach czesto bede widział efekt teczy?? do ps3 kupuje fife 10 i ogolnie bede gral tylko w fife. Czy na projektorze lcd nie bede widzial pikseli w rozdzielczosci full hd bedzie ladny i krystaliczny obraz?? I jaki projektor lcd jak nie dlp polecacie?
 
W moim przypadku problem się prawie rozwiązał sam. Mitsubishi i vivitek mają za duży offset więc zostaje optoma hd20 lub jakis lcd z lens shiftem. W przypadku Optomy będe musiał wykuć kable bo Benq w500 stał na półce. Jakie lcd polecacie??
Epson tw 2900 niema chyba lens shiftu
Epson tw 3500 jest na allegro za 6000zł i ma 3 lata gwarancji na lampe, ale chyba za duża kwota
Sanyo PLV-Z700 na allegro za 5400zł
Nic innego chyba niema.


Czyli albo optoma hd20 albo Sanyo z700
O tyle ile do hc3800 byłem skłonny dopłacić to czy do sanyo warto nie jestem pewien.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
xtc napisał:
czyli w grach czesto bede widział efekt teczy?? do ps3 kupuje fife 10 i ogolnie bede gral tylko w fife. Czy na projektorze lcd nie bede widzial pikseli w rozdzielczosci full hd bedzie ladny i krystaliczny obraz?? I jaki projektor lcd jak nie dlp polecacie?


osobiscie nigdy nie zauwazylem efektu teczy podczas grania na ps 3 we wspolpracy z projektorem DLP. Spedzam codziennie nawet i 5 godz (glownie killzone 2 ) i ani razu tego nie doswiadczylem.
pzdr.
 
Do góry