Projektor epson EH-TW5300 -pomocy

Martuch@

New member
Dzisiaj zakupiłam projektor wszystko ładnie pięknie , tylko że projektor nie wykrywał ani laptopa podłączenie hdmi , ani dysku zewnętrznego USB. Pomoże ktoś ??
 

Tyka-PL

New member
Hmm dziwna sprawa. Projektor powinien automatycznie wykryć źródło obrazu HDMI z laptopem. Chyba że będzie trzeba w ustawieniach lapa i projektora pogrzebać. Ja mam co prawda projektor firmy OPTOMA HD141X i wszystko ładnie automatycznie wykrywa obraz z HDMI. Może z kablem hdmi jest coś nie tak? jaka długość kabla? Ja mam 10m i jest ok. Projektor nie wykryje dysku zewnętrznego pod USB.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Najpierw to laptop powinien wykryc projektor, zeby uruchomic i ustawic parametry obrazu na wyjsciu HDMI. Najpierw wiec upewnij sie ze zlacze HDMI jest aktywne komputer wykrywa projektor i wyswietla na nim obraz o odpowiedniej rozdzielczosci i czestotliwosci odswierzania z jakimi projektor jest kompatybilny.
USB wyswietla tylko zdjecia. Najsesowniej byloby przetestowac zlacze wkladajac do jiego bezposrednio memorysticka sformatowanego w FAT z jakims jpeg-iem
 

Martuch@

New member
Ja mam kabel 3m , dzisiaj znowu próbowałam , ale lap nie wykrywa projektora. Wiem , że na 100% kabel jest dobry bo działa na nim tv , do tego podłączyłam lapa pod tv i też wszystko działało więc nie wiem o co chodzi z tym projektorem. A co do usb i dysku to jestem rozczarowana , że projektor nie czyta dysku zewnętrznego bo głównie na to liczyłam :/
 

eedviking

Banned
Nie rób scen z tym czytaniem z dysku, obraz masz zarąbisty, jedynie minimalnie czernią ustępuje Beniowi 1070, ale widać więcej szczegółów , lepsze kolory . Mój śmiga na 10m HDMI 1.4. Przewód powinien mieć high speed i ethernet.
 

Martuch@

New member
Wiem , że obraz jest zajebisty nie robię scen , po prostu się tego nie spodziewałam , myślałam że czytanie dysku przez inne urządzenia jest normą. Dam radę bez tego , żeby tylko jeszcze lap widział projektor i projektor lapa i będzie dobrze. Dzięki chyba będzie trzeba się przejść po ten kabel zobaczymy co z tego wyjdzie.
 

eedviking

Banned
Nie bierz tego do siebie, to przenośnia poetycka z tymi scenami. :mrgreen: ;)
Może masz od kogoś pożyczyć przewód, to sobie sprawdzisz. Mój przewód kosztował czterdzieści parę złotych i nie daj się namówić na drogie przewody, to tylko strata pieniążków. ;)
Jak nie wiesz, to możesz kupić tanie okulary do 3D ( np. od TV Samsunga), za dwie szt zapłacisz poniżej 100zł. :D ;) Powodzenia i daj znać co tam w trawie piszczy. :)

Z dysku ( bezpośrednio), to czytają chińskie wynalazki lub dość drogie LED ( np. LG)
 

Martuch@

New member
Niestety nie mam możliwości pożyczenia kabla , dlatego muszę się sama w niego zaopatrzyć.
Co do okularów to właśnie czytałam o tych do samsunga i zamierzam je kupić , ale na razie muszę połączyć lapa z projektorem i wtedy będę działała xD
Jasne , napiszę jak tylko kupię kabel ;)
Bardzo dziękuję za pomoc ;)
 

eedviking

Banned
Nie ma za co , miłego oglądania. Ja sem rad. :D ;)

Zrobiłaś sobie prezent na Dzień Kobiet...oczywiście wszystkiego naj, naj. ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry