Projektor do sali lekcyjnej

wookash84

New member
Witam


Szkoła, w której pracuję planuje zakup dwóch projektorów. Przeznaczone będą one do sal lekcyjnych. Nie wiadomo jeszcze czy będą one zamontowane na stałe, czy też będą wypożyczane w zależności od potrzeb do różnych pracowni. Najważniejsze aby projektory były w miarę jasne - możliwość zobaczenia czegoś przy załączonym oświetleniu i aby obraz był czytelny na niekoniecznie białej ścianie (praca bez ekranu, ściany w jasnych kolorach). Nie zależy nam na idealnym odwzorowaniu kolorów. No i ostatni parametr to cena - dobrze by było zmieścić się w kwocie 1500-2000 zł za sztukę.

Nie interesowałem się tematem już parę lat a sprawa jest dosyć pilna. Dlatego liczę na pomoc na forum. Z góry dziękuję.

pozdrawiam
wookash84
 

daniel_l81

New member
Do swojej szkoły też szukałem projektora i po przeanalizowaniu dość sporej ilości projektorów, uwzględniając:
- koszt wymiany lampy i jej żywotność,
- jasność min. 3000 lumenów (słabszych nie bierz),
- rozdzielczość 1280x800 (WXGA)
- kontrast > 10 tys.
- cena w granicach 2 tys. zł
- technologia DLP (nie trzeba martwić się filtrami)
- projektor ma wisieć, więc nie potrzebowałem krótkoogniskowego ani ultra-krótkoogniskowego

pozostały mi na placu boju modele, tylko firmy Benq, z których wybrałem MW523 (cena ok. 1800 zł). Fajny też jest model MW663, który ma WiFi - więc obraz z laptopa nie trzeba przesyłać kablem, ale niestety droższy o jakieś 500 zł.

Najlepiej, jak wybierzesz sobie jakiś model, to skorzystaj z internetowych kalkulatorów projekcji, na których sobie zobaczysz, czy dany model, w określonych przez Ciebie warunkach, będzie najlepiej spełniał Twoje oczekiwania.

Poniżej lista kilku kalkulatorów projekcji
Ogólnie dla wszystkich marek -> Projection Calculator Pro - Projector to Screen Distance
Benq -> BenQ Projector Calculator
Vivitek -> Vivitek
Epson -> Epson Projector Distance Calculator
Acer -> Acer | Acer - Projection Calculator
NEC -> NEC Projector Screen Calculator | Resolution & Image Calculator
 
Do góry