Projektor do rożnych zastosowań do 5000 PLN

gregoryes

New member
Witajcie,
potrzebuje pomocy przy zakupie projektora. Zaznacze od razu, że nie jest to typowy model do domu lecz na sale konferencyjną.
Sala ma wymiary 7 m szeroka na 14 m długa. Jedna strona jest przeszklona (okna) projektor zawieszony bedzie pod scianą sufitową w odległości ok 5-6 m...
Zastosowanie:
- głównie prezentacje oraz precyzyjne dane na arkuszach kalkulacyjnych, ale także od czasu do czasu projekcja jakiegoś filmu szkoleniowego...
Chciałbym aby projektor mial dużą jasność, tak aby możliwa była bezproblemowa projekcja nawet przy zwykłym oświetleniu dziennym...
Ponadto zależy mi na dobrym odwzorowaniu kolorów i samej jakości obrazu...

Wiem, że tutaj zajmujecie się głównie tematem projekcji HD ale być może ktoś pomoże mi w wyborze, bo dość ciężko znależć konkretne informacje w internecie co wybrać...
Wpadły mi w oko dwa modele:
Acer P7270i LUB 7280
NEC NP 600 EDU
NEC NP 610

Zaznacze jednak, że nie miałem z nimi zupełnie styczności, jedynie zwróciłem uwage na jedną z recencji w internecie i same parametry urządzeń.

Nie wiem na ile jest tez istotną sprawą rodzielczość, czy szukać czegoś w WXGA czy wystarczy XGA. Jednak jak napisałem wcześniej zależy mi na dobrej jakości obrazu, a co za tym idzie ostrości. Więc chyba lepiej byłoby gdyby była wyższa rodzielczość...

Bardzo dziękuje z góry wszystkim za pomoc.
 
Do góry