projektor do 3000 tyś - pomocy :(

llukas84

New member
projektor do 3 tyś - pomocy :(

Hey, jestem tutaj nowy ale śledzę od dłuzszego czasu to forum i postanowiłem się wkońcu uaktywnić:) Zainteresowany jestem kupnem projektora do 3 tyś tylko nie wiem jak do tego się zabrać. Poczytałem o różnych modelach sporo i myślałem żeby się zdecydować na projektor Benq w1070. Tylko tutaj zaczyna się problem. Odwiedziłem już stronę z kalkulatorem do przeliczania odległości i tych innych bajerów ale niestety nie rozumiem za bardzo czy ten projektor będzie do mnie (czyt. do pokoju) pasował. Ściana na której będzie ekran ma wymiary 270 x 200, odległośc od tej ściany do miejsca gdzie będzie ustawiony widz- czyli ja to ok. 6m i teraz pytanie: 1) w jakiej odległości umieścić projektor żeby obraz był jak najlepszy(myślałem o tym żeby projektor był podwieszony do sufitu), 2) czy na zwykłej scianie obraz będzie ok czy musze ja jakos odpowiednio przystosować (jakiś specjalny kolor?)-w przyszłości myśle o zakupie ekranu ale narazie finanse na to nie pozwalają, 3) no i ostatnie czy macie może jakiś lepszy projektor w tej cenie ??

Pokój w którym będzie się znajdował projektor ma dobre zaciemnienie ale może ściany boczne mam jakoś konkretnie pomalować żeby obraz był jeszcze lepszy ?? A sam projektor będzie mi służył do wyświetlania filmów no i może w przyszłości tv której narazie nie posiadam:)


Dzięki wielkie za pomoc i liczę na Wasze wsparcie ;)
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
Przy takim budżecie wybierałbym coś pomiędzy:
- Sim2 Lumis HC 3D-D;
- Sim2 M.150;
- Sony VPL-VW1100ES.
 
Do góry