Projektor do 1300 zł (nowy/używany) czy warto?

pgb1979

New member
Witam
Około 2 lat temu zakupiłem nagłośnienie kina domowego, z którego jestem zadowolony posiłkując się opiniami osób z tego forum. Obecnie zastanawiam się nad projektorem, bo znudziło mnie oglądanie filmów na 50 calowym TV. Chcę czegoś lepszego. Pytanie, czy w tej kwocie w ogóle mogę myśleć o czymś lepszym. Przeglądałem olx i allegro i coś tam można znaleźć, jednak nie do końca się znam na tego typu sprzęcie. Dlatego ponownie mam prośbę do użytkowników tego forum, aby pomogli mi w doborze projektora lub też odradzili sprzęt w tej cenie. Na wspomnianych portalach są używane projektory z nowymi lampami, nie wiem czy warto coś takiego w ogóle kupować? Są też nowe, ale ciężko powiedzieć mnie kompletnemu laikowi w tym temacie czy one są dobre. Projektor usytuowany byłby od ekranu w odległości maxymalnie 3,5-4 m. Budżet, jak w temacie 1300 zł.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
 

pgb1979

New member
Tak jak napisałem, odległość projektora od ekranu około 3,5 metra. Powiedzmy że pokój ma 7m na 4m, ale całe nagłosnienie ustawione jest po szerokosci. Bardziej chodzi mi o to, czy w takiej cenie w ogóle jest cokolwiek kupować...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moim zdaniem nie warto, możesz się zrazić.
Dołóż ciut więcej jak drugie tyle i kup coś pokroju Benq W1070.
To nie są jakieś olbrzymie pieniądze, a będziesz miał kupę radochy.
Z nowych to już absolutnie nic bym nie brał w tej cenie.
 

pgb1979

New member
Ok, ale jakby tak używany poszukać taki lepszy, to byłby tańszy, być może w zasięgu tej kwoty o ktorej pisałem. Pytanie tylko czy to warto zastanawiać się nad używanym? Czy osoby które sprzedaja używki nie kręcą licznikami lamp, lub czy inne podzespoły nie są wyeksploatowane nawet wówczas czy ktoś zmienił lampe na nową? Niech ktoś ogranięty się wypowie proszę...
 

Excalibue

New member
W wielu projektorach da się sprawdzić czy licznik nie był resetowany w menu serwisowym.
Ludzie lubią kręcić z licznikami tak jak są kręcone w samochodach : )
Raz chciałem kupić używkę, miała przelatane ledwo 181h co mnie trochę zdziwiło przy 5 letnim projektorze, sprzedający zgodził się na wykręcenie żarówki i po samym odbłyśniku lampy było widać, że miała przelatane dużo więcej godzin niż deklarował licznik.
W przypadku projektorów LCD warto kupić sprzęt który chodził nie więcej niż 3000H, później już za duże ryzyko, że projektor będzie "wychodzony" przy elementach optyki.
Ogólnie ja lecę na używkach, znajomi też i jak na razie nic się nie zepsuło.
Dużo zależy od tego jak sprzęt wcześniej był użytkowany, szczególnie czy był prawidłowo chodzony.
 

pgb1979

New member
A czy możesz coś polecić co mogłoby być używką, i można by oglądać z około 3,5 metra, co dawałoby około 90-100 cali ekran, aby kolory były w miarę dobre i kontrast nie przeszkadzał (bo gdzieś czytałem że jak za duży kontrast to oczy bolą, ale nie wiem czy to prawda), żeby miał złacze HDMI. Projektor używany byłby tylko do oglądania filmów, bo tv mam, a prezentacji nie muszę żadnych wyświetlać.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Celuj w projektor Full HD ale firmowy (Benq,Epson,Optoma).
Na aukcjach chodzą tańsze Full HD ale "no name".Osobiście nie ryzykowałbym kupna czegoś takiego.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
"No nejmy" to badziew, wklejałem już filmiki z tymi tworami.
Albo coś faktycznie taniego, znośnego i na przeczekanie, albo już coś pokroju Benqa, te półśrodki z granicach 2k, bez sensu.
 

pgb1979

New member
Mam tylko 1300 zł do wydania, więc musi chyba wystarczyć... Mniej wiecej podobnie jest z autami, Mercedes - fajna fura, mogę tylko pomarzyć, 200 tyś zł lub Toyota, mało awaryjny, dobry, ale nie tak komfortowy, 90 tyś zł. Takie życie, nie każdego stać na wszystko, więc trzeba kupować to na co stać człowieka. Dlatego pytam czy projektor tej klasy używany do 1300 zł warto kupować, czy odzwierciedli na tyle kolory, czy się nie psuje, czy będę zawiedziony i lepiej zostac przy 50 calowej plaźmie?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Porównanie do aut nietrafione.
Takie Benq to nie Mercedes, a powiedzmy Ford Mondeo, Mercedes klasy "E" to Sony, a pamiętajmy, że są jeszcze na rynku Bentleye ;)

Szukaj coś z używek, ja mam średnie doświadczenia z takimi sprzętami.
Używany z tej cenie, to będzie nic innego to co ja miałem swojego czasu, czyli przepaść w porównaniu do tego co jest teraz za 3.000zł.
 

pgb1979

New member
Własnie miałem to na mysli że Benq to nie mercedes :) i że na takiego mnie nie stać. Generalnie rzecz biorac większość używek w tej cenie to projektory biznesowe, mało jest takich do kin domowych, a tego przynjamniej można znaleźć w takiej kwocie. Pewnie że wolałbym "mercedesa" ale wiadomo jak jest. Większość filmów mam 720p więc rozdzielczość wystarczy. Bardziej chodziło mi o barwy itp...
 

Excalibue

New member
Jak nie jesteś purystą to myślę, że na początek zadbana kinówka 720p Cię nie zawiedzie.
Głównym problemem będzie za pewne poziom czerni, o kolory bym się nie martwił, zależy też jakie masz pomieszczenie.
Przy kupnie używki zwracaj również uwagę na występujące przebarwienia.
Co do BenQ W700 jeśli nie miał tych wadliwych chipów DMD to można brać.
 

pgb1979

New member
Troszkę za późno napisałeś odnośnie tych chipów dmd. Już zakupiłem, z tym że Benq W700+. Jak sprawdzić czy mój model ma ten wadliwy chip?
Dodam że projektor ma tylko 100 godzin za sobą, a osoby od których kupowałem wyglądały na uczciwe, więc może nawet z tym chipem jesli jest wadliwy troche podziała..
 
Ostatnia edycja:

Excalibue

New member
W600 na pewno miał z tym problem, w W700 chyba to poprawiono, bo nie widziałem jak na razie żadnego egzeplarza z bialymi kropkami na obrazie.
 
Do góry