Projektor a dym z e-papierosa...

miethod

Member
Jestem palaczem e-papierosów, projektor który mam zamiar kupić wisiał by tuż nad moją głową w pokoju w którym spędzam 90% czasu i tam głównie palę - najchętniej oczywiście wieczorem + jakiś napój procentowy. Wydaje się oczywiste, że dym z papierosa może niekorzystnie wpływać na projektor, a co z dymem e-papierosowym?. Jeśli e-dym miałby mieć jakiś druzgocący wpływ na projektor to wogóle zastanawiam się czy warto go kupować… Ewentualnie zostaje latanie do pokoju obok na dymka ale może to być trochę uciążliwe.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Super temat. Ale bez obaw. Dym z e-papierosa to tak na prawde nie prawdziwy dym powstjący ze spalania, tylko minigrzałka podgrzewa płyn we wkładzie i powstaje rozproszona para wodna ;) do złudzenia przypominajaca dym. Nieprzejmowałbym się jej wplywem na projektor
 

miethod

Member
Temat oryginalny, niepowiem :)
Wertowałem jeszcze zagraniczne fora i w przypadku dymu (papierosowego akurat) znacznie lepiej radzą sobie projektory DLP (zwłaszcza te z zamkniętą optyką) niż LCD. Także myślę że w przypadku zakupu DLP można spokojnie jarać e-papierosa bez uszczerbków na "zdrowiu" projektora.
 
Do góry