problemy z tunerem upc

makaron76

New member
witam jakiś czas temu zmieniłem telewizor na philips 42pfl9603d wcześniej też posiadałem produkt tej firmy i byłem bardzo zadowolony ale do czego zmierzam po zakupie telewizora przeszedłem z miejscowym operatorem telewizji na tv cyfrowy dostałem taką skrzyneczkę do domu pilota i wszystko działa ale pojawiają się czasami problemy z możliwością zmiany programu na tunerze za pomocą dostarczonego pilota dwa razy wzywałem serwis upc wymienili sprzęt i rozkładają ręce robiłem kilka prób z telewizorem i dostarczonym sprzętem od operatora kiedy telewizor jest wyłączony a tuner telewizji włączony pilot działa z każdej pozycji bez problemu kiedy telewizor jest włączony zaczynają się problemy z pilotem raz działa a innym razem nie jedyną rzeczą jaką zmieniłem był kabel hdmi tamten od operatora był zbyt krótki 1m wymieniłem na 3m czy to może mieć wpływ na łąćznośc pilota z tunerem cyfrowym?przepraszam jeśli moje pytanie jest zbyt zawiłe piszę pierwszy raz pozdrawiam.
 

pinja

New member
Kiedyś już o tym pisałem na tym formum, według mnie przyczyna problemów z obsługą pilotem tunara UPC jest działanie czujnika oświetlenia w TV. Poszukaj w ustawieniach TV, gdzieś powinna być możliwość wyłaczenie/właczenia czujnika oświetlenia. Wyłącz go i nie powinno być już problemów
 

Sych

New member
Dosyć często zdarza się, że czujnik światła zakłóca działanie diody podczerwieni. Podobnie dzieje się z recorderami cyfry PVR. Na pewno nie jest to wina kabla HDMI, a im dłuższy kabel tym większe zakłócenia sygnału dostarczanego przez ten kabel.
 

makaron76

New member
do upc

pinja napisał:
Kiedyś już o tym pisałem na tym formum, według mnie przyczyna problemów z obsługą pilotem tunara UPC jest działanie czujnika oświetlenia w TV. Poszukaj w ustawieniach TV, gdzieś powinna być możliwość wyłaczenie/właczenia czujnika oświetlenia. Wyłącz go i nie powinno być już problemów
Zrobiłem tak jak było napisane i bez poprawy ciekawe jest to kiedy włączony jest telewizor i tuner upc występują problemy wystarczy,że wyjmę kabel Hdmi z tunera upc i wtedy problem znika pilot z upc działa bez problemu to samo jest w drugą stronę wyjmując kabel z telewizora też problem znika urządzenia są oddalone od siebie na różnych wysokościach a problem jest uciążliwy czy można coś jeszcze zrobić?
 

pinja

New member
W takim razie nie mam pojęcia, u mnie bruździł czujnik oświetlenie.

Przed chwila przyszło mi jeszcze coś do głowy, jest taki wynalazek HDMI-CEC, który pozwala wzajemnie sobą sterować przez urządzenia połączone przewodem HDMI.
U mnie odłączanie i przyłączanie HDMI nic nie zmienia :confused:
 
Do góry