Problematyczna decyzja z kabówka ASTER

kochzg

New member
Już mi bokiem wychodzi szukanie telewizora. Moja ostatnia deska ratunku.
Mam kablówkę Aster z sygnałem analogowym. I tutaj jest pies pogrzebany. Chciałbym mieć jakiś przyzwoity obraz.

Obecnie jestem na etapie wyboru pomiędzy tv:
plazma - TX-P46G10E lub TX-P46G15E
LCD LED - Sharp LC-46LE600
LCD LED - Samsung UE46B600 lub UE46B700.

Warunki oglądania są dobre, pokój dość ciemny.
Jakie są wasze uwagi czy ktoś ma doświadczenie w takich sytuacjach.

Pozdrawiam
kochzg
 

piotrflo

New member
Jesli ledy to ten LCD LED - Sharp LC-46LE600. Na temat plazm sie nie wypowiadam. Ten ma pelne podswietlenie led a nie tylko krawedziowe jak u samsunga.
 

digitalus

Banned
Ostatnia edycja:

piotrflo

New member
Dlatego jestem nim zainteresowany. Tylko ten cholerny sygnał.

W Aster jest bardzo dobry sygnal analogowy. Jesli mowimy o Aster City. Wszedles z tym pytaniem na grupe plazmy wiec nie bardzo wiem jak mam Ci odpowiadac ze swojej strony chcac polecic jednak LCD. Posiadam Toshibe XV635 obraz z kablowki UPC bardzo dobrze skaluje. Oczywiscie kwestia sygnalu jaki ma dany kanal. A obawialem sie tego choc mnie przekonywano, ze daje sobie z tym wspaniale rade i jestem bardzo mile zaskoczony. Nie rozczarowalem sie. Ostatnio to obraz na wiekszosci kanalow prawie jak DVD. Sam jestem zaskoczony.
Tu nie pogadamy o LCD. :confused: Przeskocz z tematem na LCD jak Cie interesuja LCD. A te linki digitalusa - przemilcze bo jakos malo przekonywujace. :lol: Szczegolnie ankiete: internauci wybieraja plazme.
 

digitalus

Banned
piotrflo to moze ten przyklad Cie przekona.
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=45412
jesli ktos widzial jaka jest jakosc obrazu z plazmy to nie kupi nigdy lcd. jakosc obrazu z kablowki lub z kanalow sd jest lepsza w telewizorze plazmowym.
nawet teoretycznie slaba plazma moze miec bardzo dobra jakosc obrazu to dowod. zdjecia nizej
zwroc uwage na drugi plan na zdjeciu, widac twarze kibicow.obraz ostry i wyrazny

 

Attachments

  • nrj.jpg
    nrj.jpg
    15,7 KB · Wyś: 215
  • zdf1.jpg
    zdf1.jpg
    42 KB · Wyś: 208
Ostatnia edycja:

kochzg

New member
Wracając z pracy zaszedłem do dwóch sklepów. W pierwszym, całe szczęście że mieli bardzo słaby jakościowo sygnał, miałem okazje porównać plazmę i Sama LCD LED.
Jedną rzecz która mnie uderzyła od razu to różnica w kontraście obrazu. Na plazmie miałem wrażenie że wszystko jest jakby bardziej wygładzone (łagodne). Zaś na samsungu LCD LED obraz raził po oczach swoim kontrastem. Tutaj nie jestem pewien czy plazma była dobrze wyregulowana. Na LCD widać było wszystkie szumy, na plazmie znacznie mnie było tych szumów.

W drugi sklepie sygnał był znacznie lepszej jakości, jednak zauważyłem że LCD zaczyna robić pikselogię (wokół kontrastowych obiektów pojawiają się jakieś tam przekłamania.... nie wiem jak to nazwać). Na plazmie ten sam sygnał był OK.

Cholera ale jestem głupi. Już mam tego dość. Dlaczego oni tle tego wyprodukowali. Kiedyś był Rubin i starczało.

Zadzwoniłem do firmy która robi prezentację tv w domu ale, na razie cena mnie trochę zniechęca. 250,00 zł za pokaz + 200,00 zł za dojazd. Jeżeli kupisz u nich jeden z modeli z prezentacji - dojazd gratis. Tylko że ceny u nich są o 1000 zł większe niż u innych.
 

kochzg

New member
No właśnie, czy KIKI może się wypowiedzieć na mój temat. Jeżeli jeździ po ludziach to miał do czynienia z różnymi sygnałami.
 

amlas

New member
kolego, a nie możesz sobie kupić np n-ki?
38zł/miesięcznie, z 10 kanałów HD, do tego dobrą plazmę panasa i będziesz na pewno zadowolony:D
 

kochzg

New member
Nie mogę kupić sobie n-k. Jest mały problem. Ja mam cztery pokoje i w każdym pokoju jest telewizor (CRT). Kablówkę ASTER łatwo rozdzielić na poszczególne pokoje. Z n-k trochę kłopot. Musiałbym zrobić tak jak w hotelach jest robione.
Takie czasy i takie dzieci. Każde chce mieć swój tv.
 

kochzg

New member
Znalazłem na necie takie informacje na temat Panasonica z panelami NeoPDP:

"przy HDMI, dobrym materiale z DVD będzie świecić bardzo dobrze. Przez euro już gorzej (brak skalowania - będzie w 576i i na Neo z tego co udało mi się zaobserwować jest tak sobie, wyraźnie gorzej niż na plazmach HDready). Gorszej jakości materiał z płyty DVD to też problem - nowe panele raczej nie "wybaczają", jak się je nakarmi gorszym sygnałem. Naprawdę poważny problem zaczyna być z telewizją (nawet przy sygnale cyfrowym via HDMI ze skalowaniem do 1080i... platformy, kablówki) - tutaj te gorsze kanały świecą naprawdę słabo. "

oraz

"
przypomnę, że HD w DVB-T, to max 1080, ale tylko "i". zapomnijcie o "p". natomiast SD, to po prostu PAL (7XX x 5XX), tylko, że nadawany cyfrowo. taki PAL skalowany niecałkowitoliczbowo w górę, to ogromna utrata ostrości. "


No to się narobiło.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Wszystko to ważne, ale aż tak bardzo się tymi komentarzami i newsami w sieci nie przejmuj bo nigdy nic nie kupisz....
Co HD 1080i wszyscy tak nadają.... 1080p to z płyty BD.
 
Do góry