Problem ze złączem PC w TX-P42S10E

gulki81

New member
Witam @ll użytkowników :) Słuchajcie, mam prośbę o pomoc... posiadam plazmę TX- P42S10E, do której to poprzez złączę PC podłączyłem komputer. Po podłączeniu obraz na ekranie wyświetlał się w rozdz. 1024x768, coś mnie podkusiło zmienić tę rozdzielczość w sterownikach karty graficznej na 1600x1200 i... no właśnie... teraz zamiast cieszyć się obrazem z komputera mam na złączu PC... czarny ekran... czy istnieje jakaś możliwość przywrócenia poprzedniej rozdzielczości? Komputer podpiąłem pod monitor komputerowy, powróciłem na karcie graficznej do rozdz. 1024x768, lecz po ponownym podłączeniu komputera do plazmy poprzez złączę PC spotkał mnie znów czarny ekran... ekran ten pojawia się dopiero po dojściu do logowania się na konto użytkownika w systemie operacyjnym. Macie może jakieś sugestie, jak mógłbym sobie poradzić z tym problemem? Pozdrawiam i proszę o pomoc :)

Do zamknięcia przez administratora, problem rozwiązany (po prostu pomogła reinstalacja sterowników od karty graficznej)
 
Ostatnia edycja:

Papke

New member
Najpewniej bedzie odinstalowac sterowniki od karty graf wraz z profilami nview (nvidia) i za instalowac na nowo. Mozna prosciej ale mi sie nie chce tlumaczyc ;)

Ale najlepiej bedzie jak podlaczysz kompa przez hdmi bo bedziesz mogl uzyskac rozdzialke Full HD. Na dsub max to 1280x1024 jesli sie nie myle.
Jak nie masz na karcie hdmi to kup adapter dvi/hdmi
 

3nadel

New member
Mi niestety nic nie pomaga.

Ten sam telewizor, i bardzo podobny przypadek, już wyjaśniam:

Na początku było jak opisał autor tematu. Pierwsze włączenie, wszystko jest dobrze, minęło biosa, później ekran logowania, załącza się pulpit i już po 3-ech sekundach pojawił się czarny ekran. Po ponownym uruchomieniu nie zobaczyłem nawet biosa - tylko czerń (przy okazji - całkiem ładny ten czarny). Jedynie czasem podczas logowania i wylogowywania pojawia się obraz w 640x480, ale jest bardzo ciemny, i taki jakiś fioletowy (ale nie tak jak w przypadku uszkodzonego kabla - nieco mniej fioletowy).

Wpadłem więc na pomysł, aby podłączyć XBOXa poprzez złącze VGA, gdyż posiadam odpowiedni kabel. Podłączam i jest to samo - podczas logowania ciemny, fioletowawy obraz, później podczas wczytywania gry na sekundą to samo.

Próbowałem różnych kombinacji, zmieniałem ustawienia (mam drugi monitor) i nic.

Jakieś sugestie?
 
Do góry