Problem ze skopiowaniem wideo z nagrywarki na płytę

pawel950

New member
Witam. Posiadam nagrywarkę Samsung DVD-HR 777 (320GB). Mój problem polega na tym że chcę skopiować z dysku twardego na płytę DVD+R wideo. Po nagraniu pisze "Pomyślnie skopiowano...(dalej nie pamętam :p)". Więc myślę sobie wszystko OK. Ale kiedy wkładam płytę do komputera płyta pokazuje się jako pusta. Kiedy odtwarzam płytę w nagrywarce, wszystko jest OK. Nie wkurzałbym się tak gdyby nie to, że kiedyś na tym samym typie płyty udało się nagrać i odtworzyć wideo bez problemów. Nie pamiętam czy kiedyś nagrałem to w jakiś inny sposób że teraz nie mogę tego odtwrzyć :D. Spróbowałem na próbę nagrać te samo nagranie, które kiedyś nagrałem bez problemów (nie usunąłem jego z nagrywarki), również na tym samym typie płyty, ale tym razem nie udało mi się odtworzyć tego w komputerze. Więc pytam się o co chodzi? :D Czy przedtem mogłem nagrać to jakoś inaczej? Czy może jest coś nie tak z nagrywarką czy płytą? Pomocy!:cry:
 

dune777

New member
A w Samsungu istnieje coś takiego jak finalizacja płyty ?
Jak dobrze pamiętam to procek jedt taki sam jak w LG a tam jest finalizacja płyty
 

pawel950

New member
Tak, jest coś takiego jak finalizacja. Być może za pierwszym razem finalizowałem płytę a potem nie robiłem tego. Może w tym tkwi problem. Zaraz to sprawdzę. Dzięki za pomysł ;)
 

pawel950

New member
Zfinalizowałem płytę i można ją odtworzyć w komputerze. Teraz przypomniałem sobie że kiedy pierwszy raz nagrywałem płytę to ją zfinalizowałem, a potem zapomniałem o tym. Dzięki ci wielkie ;) :D
 
Do góry