Problem z zestawem Kina Domowego Onkyo + monitor Audio

gorzech

New member
Witam

Zakupilem w autoryzowanym salonie zestaw Amplituner Onkyo TX-NR616 oraz glosniki - w tym fronty Monitor Audio WT-280 (pomijam fakt że mialy grax jak BX2, a w ogole nie maja basow).

Oni dobierali sprzet, ja poprostu chcialem miec przyzwoity dzwiek.

Niestety przy podkreceniu amplitunera w trybie stereo do okolo 70% głośności przepalily sie glosniki wysokotonowe.

W salonie nie chca mi uznac reklamacji i mowia że to moja wina bo dalem za duza moc lub dalem przesterowany sygnal (co oczywiscie nie mialo miejsca).

Czy ktos z was ma pomysl gdzie lezy przyczyna przepalenia i jak sie z tego wyplatac? Najchetniej oddalbym ten sprzet w cholere bo naprawde brak mu tego czegos co slyszalem w BX2.

Z gory dziekuje za pomoc
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To są głośniki do montowania w ścianie. Nie słuchałem ich, ale z tego co widzę to nie posiadają one otworów BR, takie konstrukcje zamknięte. To tez może mieć wpływ na siłę basu, podobnie jak z subwooferami. A przyznaj się, czy przy podgłaszaniu nie miałeś przypadkiem podbitego basu/sopranu w ampli na max? Jeżeli miałeś, to masz powód przesterowania.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam

Zakupilem w autoryzowanym salonie zestaw Amplituner Onkyo TX-NR616 oraz glosniki - w tym fronty Monitor Audio WT-280 (pomijam fakt że mialy grax jak BX2, a w ogole nie maja basow).

Oni dobierali sprzet, ja poprostu chcialem miec przyzwoity dzwiek.

Niestety przy podkreceniu amplitunera w trybie stereo do okolo 70% głośności przepalily sie glosniki wysokotonowe.

W salonie nie chca mi uznac reklamacji i mowia że to moja wina bo dalem za duza moc lub dalem przesterowany sygnal (co oczywiscie nie mialo miejsca).

Czy ktos z was ma pomysl gdzie lezy przyczyna przepalenia i jak sie z tego wyplatac? Najchetniej oddalbym ten sprzet w cholere bo naprawde brak mu tego czegos co slyszalem w BX2.

Z gory dziekuje za pomoc
Jak dla mnie to te glosniki w wogole nie nadaja sie do tak glosnego sluchania ,a dwa zanim sie kupuje kolumny to trzeba odsluch zrobic bo potem sie cierpi czego jestes przykladem niestety... kolejna sprawa to to co Krzysiek pisze czy nie miales ustawionego tego parametru na maxa ewentualnei bardzo wysoko... ale mysle ze i tak dupa blada nie uznaja tego na gwarancji malo tego pozytek z tych glosnikow zaden... i ostatnia sprawa kolego ja u siebie czasem ale to czasem i na krotko daje w stereo na 70 i mam o niebo lepszy amplituner i kolumny i zadko to robie bo to juz ciezko jest wytrzymac + plus trzeba miec duzy salon zeby sie ta muzyka rozeszla wiec nie bardzo rozumiem po co ty dawales tak glosno jak przy takim poziomie u ciebie to juz nie ma prawa dobrze grac i ten amplituner bo beda znieksztalcenia sie zaczynaly juz na tym poziomie jak i tym bardziej te kolumny...
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam

Zakupilem w autoryzowanym salonie zestaw Amplituner Onkyo TX-NR616 oraz glosniki - w tym fronty Monitor Audio WT-280 (pomijam fakt że mialy grax jak BX2, a w ogole nie maja basow).

Oni dobierali sprzet, ja poprostu chcialem miec przyzwoity dzwiek.

Niestety przy podkreceniu amplitunera w trybie stereo do okolo 70% głośności przepalily sie glosniki wysokotonowe.

W salonie nie chca mi uznac reklamacji i mowia że to moja wina bo dalem za duza moc lub dalem przesterowany sygnal (co oczywiscie nie mialo miejsca).

Czy ktos z was ma pomysl gdzie lezy przyczyna przepalenia i jak sie z tego wyplatac? Najchetniej oddalbym ten sprzet w cholere bo naprawde brak mu tego czegos co slyszalem w BX2.

Z gory dziekuje za pomoc
Salon raczej nie jest gwarantem tych MA, chyba, że wystawił własne karty gwarancyjne sklepowe.
Wyślij sam kolumny do serwisu. Co to za sklep?
 
Do góry