Problem z wykryciem cyfrowych programów

zadi3001

New member
Witam. Posiadam telewizor Philips 32 pfl 7962D/12. W domu mam zamontowaną kablówkę, która jest rozdzielona na 3 telewizory. Na 1 telewizorze odbieram programy cyfrowe, które udostępnia mi operator kablówki (Panasonic Viera Smart TX-L42ET50E), a na Philipsie nie wykrywa żadnych programów cyfrowych tylko te analogowe. Nie wiem w czym tkwi problem. Proszę o porady.
 

mariusz67

Member
Bez reklam
Witam. Posiadam telewizor Philips 32 pfl 7962D/12. W domu mam zamontowaną kablówkę, która jest rozdzielona na 3 telewizory. Na 1 telewizorze odbieram programy cyfrowe, które udostępnia mi operator kablówki (Panasonic Viera Smart TX-L42ET50E), a na Philipsie nie wykrywa żadnych programów cyfrowych tylko te analogowe. Nie wiem w czym tkwi problem. Proszę o porady.
Wszystko ladnie ale co to za kablowka
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Z tego co widzę, masz TV z tunerem DVB-T lecz w MPEG2 a nie 4. Z racji tego, dowiedz się jak Twoj dostawca nadaje sygnał cyfrowy - jeżeli jest to w MPEG4, wtedy potrzebny bedzie dekoder zewnętrzny.
 

zadi3001

New member
A jeżeli mam w domu 2 telewizory MPEG-2 i jeden MPEG-4 to jak to najlepiej połączyć żeby te 2 też odbierały telewizję cyfrową. Wystarczy 1 dekoder czy jak to wygląda ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model z MPEG2 - podłącz kablem HDMI z tunera.
Wówczas telewizor gra jako monitor i da radę
MPEG4 pociągnie sygnał ze ściany.
 

zadi3001

New member
Ja jestem trochę zielony w tym temacie. Mógłbyś to jakoś lepiej wytłumaczyć? Mam telewizor ktory obsluguje MPEG-4 i ogladam na nim normalnie cyfrową telewizję ale chcę żeby moi rodzice też mieli taką możliwość ale niestety pozostałe 2 telewizory osbługują tylko MPEG-2. Da się to obejść bez dekodera tym kablem HDMI, bo nie rozumiem za bardzo :)
 
Do góry