Problem z wyborem tv4k 50 cali.

pluto26

New member
Witam, no i stało się obecny tv został doszczętnie zniszczony mianowicie matryca, i stoję przed wyborem następcy i nie mam łatwego wyboru . Rynek jest tak zawalony ofertami ze człowiek ma pustkę w głowie :( . Szukam tv4K wielkość 50 cali , nie wiem czy w dobrym kierunku szukam ale jakoś nastawiłem się na markę Samsung i mam na oku parę modeli a mianowicie UE50JU6400 , UE60JU6800 , i w ostatnich dniach pojawił się nowy model na rynku UE50KU6072 o którym nie ma za dużo informacji .Finanse pozwalają mi na zakup do 3500zł. Może możecie podpowiedzieć czy warty jest zakupu któryś z powyższych modeli a może macie jakąś propozycje z innych marek ? Pzdr.


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15m2
2.Jak daleko siedzimy(leżymy) od ekranu telewizora ? 2m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Pod małym kątem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Po prawej stronie, około 1,5 m dalej jest okno od strony wschodniej.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? BRAK
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? 100 Hz mógłby być
11. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Telewizja od INEA
10.Jakie urządzenia ? XBOX360
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 6-8h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport, w dalszej kolejności seriale z TV i filmy z pendrive'a.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Czasami
15.Czy zamierzasz grać w gry? Raczej tak.
16.Preferencje co do marki ? Samsung i Sony, ale jestem otwarty na propozycje od Philipsa .
17.Preferencje co do wielkości ? 50 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wyblakłe kolory i momenty, gdy obraz podczas oglądania meczów jakby się nieco rozmywał.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Mniej więcej po równo.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Do 3500 zł.
21.Czy potrzebujesz 3d ? Nie
22.Czy potrzebujesz smart tv ? TAK
23.Czy potrzebujesz wifi ? TAK
25. Czy będziesz korzystać z widgetów? Być może.
26. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? TAK.
27. Na czym najbardziej Ci zależy: Przede wszystkim na jakości obrazu i płynnym działaniu funkcji SMART. Lubię też cienkie ramki.
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Tak na szybko mogę ci jedynie napisać, że przy tej cenie i wielkości dostaniesz tylko TV 50hz, więc o płynności ruchu zapomnij. Te, które już wskazłeś nie są złe, ale zastanów się czy nie lepiej postawić na 43" za to może lepszy technicznie?
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Ktoś szuka 50 cali a ty polecasz mniejszy ??? Pluto może dołóż coś kasiorki ewentualnie jakieś raty i szybciej spłacisz ? I czy musi być koniecznie 4k jak u nas jeszcze taki format kuleje
 

pluto26

New member
No niestety 43 to mało trochę jak na mój pokój, jeszcze sie zastanawiam czy może full hd wybrać zamiast 4k i wtedy może coś ugram na parametrach. Sam już nie wiem a czas bez tv jakaś masakra!!
 

pluto26

New member
Jeśli full hd to w którym kierunku szukać chodzi mi o firmę i model bo przeglądając to cieżko znalesc full hd modele 2016 w gamie np samsunga. Musi być napewno smart tv.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Fhd 50" z 2 m? Przecież pikselami sobie rogówki podrapie. Tu problemem jest zwyczajnie kwota. Jeśli 50" FHD to Fil 6550 się mieści i spełnia niemal wszystkie założenia, ale 2m? Jeśli faktycznie siedzisz z nosem w TV to zapomnij o fhd bo to będzie teleportacja do świata kwadratów. Albo dorzuć kilka stówek i masz u kikiego wszystkomający Fil 6561 w 49"
 

Makszyman

Member
Kolega miał na myśli Philips 49PUS6561 :) Fajny model z potrójnym ambilightem, też się przymierzam do jego zakupu lub 49PUS7101 jak tylko znane będą ceny :) obydwa mają panele 4K i natywne 100 Hz.
 

Makszyman

Member
Z 4K będzie Ci ciężko znaleźć coś w tej kwocie, żeby miał jednocześnie dobre parametry. Dobrze Ci koledzy radzili, szukaj raczej FHD, no i raczej nie 50 cali na 2 metry odległości, bo to będzie pikseloza.

Polecam Tobie ten wątek:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/124368-zestawienie-tv-full-hd-styczen-2016-a.html

Moim zdaniem dobrym wyborem byłby dla Ciebie:
Samsung UE48H6400
Sony KDL-43W809C
Samsung UE48J6300 (zakrzywiony)

wszystkie 3 ww. TV mają natywne 100 Hz i dobre input lagi, co ma znaczenie w graniu na Twoim Xbox 360. Kwestia tylko wyboru Sony 43" czy jeden z Samsungów 48" - ale na tą odległość to jest absolutne maksimum.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale wystarczy na 49PUS7100. Jak będziesz niebieski masz super ofertę i to z kalibracją.
 

pluto26

New member
Ale macie skróty niebieski o co kaman? Powiem że ten samsung zakrzywiony nawet mi odpowiada. Sprawdziłem odległość i jest w przedziale 2,5 - 3,20. Wcześniej miałem lg 47i wydawało mi się że trochę mały :) myślałem o 50 a nawet 55
 

pluto26

New member
Znalazłem kalkulator odległości wychodzi ze nawet 50 jak i 55 cali ,odległość 3 m jest ok do oglądania :) szkoda ze ten j6300 nie jest w wersji 50 cali tylko 48 albo 55.
 
Ostatnia edycja:
Do góry