Problem z wyborem TV

Crying_Wolf

New member
Witam

Byłem zdecydowany na tv Sony Bravia 46w4500 lecz jest on niedostępny w większości sklepów i zwracam się z prośbą czy ktoś z Was mógłby doradzić mi jakiś inny telewizor z takimi parametrami jak Bravia 46w4500 lub lepszymi. Kwota jaką chciałbym przeznaczyć na tv to 5000zł-6200zł. Prosiłbym o podanie tv marki Sony lub Sharp oczywiście 46calowe. Tv będzie głównie służył do grania na ps3 (75%), do oglądania filmów blu-ray (15%), do oglądania tv (10%).

Z góry dziękuję i pozdrawiam
 

Kijek1

Member
sharp 46xl2e, sam wybierałem między 42xl2e a 40w4500. Kupiłem sony bo trafiła mi się okazja. Sharp jakościowo jest bardzo zblizony, nie ma tylko mpge4.
 

meduza88

Banned
Polecam Panasonic.O wiele lepszy kat widzenia (sony porazka), doskonale formatowanie obrazu, naturalne kolory ( sony zbyt cukierkowy).Ja mialem Sony i zamienilem na Panasonic.Wielu chwali Sony za czern i kolory ale sa to kolory mocno podrasowane i nienaturalne ktore i tak zredukujesz bo beda cie bolaly oczy przy dluzszym ogladaniu.Ja mialem Sony i wymienilem go po tygodniu.Nadal mam mozliwosc zamiany na inny ale tego nie zrobie.Panasonic jest dla mnie master.Raz popelnilem blad z Sony kupujac dvd recorder ( ktory ntabene ma "flaki" z pioneer.Nawet nie mial mozliwosci nagrywania DVD RAM bo mu Pioneer obcial software.
 

p.stasiak

New member
Co do panasonica to też jestem jego użytkownikiem i wole się nie wypowiadać, bo po co się denerwować, może po prostu na takiego trafiłem.

Z sonych polecam 46X4500 z podświetleniem ledowym, bardzo ładny obraz tym bardziej że z tego co piszesz to i tak głównie 1080p będziesz korzystał. Ale niestety cena 5000-6000 to bedzie za jakieś 18miesiecy. Na teraz z takimi samymi parametrami za tą cenę bedzie ciężko, chociaż uważam, ze seria V też jest udana (46V4000) i chyba bardzo porównywalna z W a tańsza o 1 tysiąc.
 

p.stasiak

New member
Bardzo słaby odbiór poprzez kabel koncentryczny (ale jakość sygnału nie jest zła bo na CRT Grundig wygląda bardzo dobrze), dodatkowa na kanałach poprzez analoga mam ciągłe "niekontrolowane" zmiany formatowania obrazu (polsatu już praktycznie nie oglądam). ok druga sprawa to telewizja cyfrowa i owszem ujdzie, jeśli siedzę na kanapie oddalonej o 4 metry od tv, myślałem że do pikselozy się przyzwyczaję albo z czasem wzrok się popsuje - póki co niestety nie. Coś jeszcze potrzebujesz wiedzieć?

Ps. nie uogólniam na wszystkie panasy bo sam kupiłem lcd z szacunku do tej marki i wspomnień z danych lat. Kupiłem niestety przez neta bez oglądani w sklepie to mam za swoje.
 
Ostatnia edycja:

meduza88

Banned
no to nie wiem na co ty trafiles bo u mnie nawet przy antenie pokojowej obraz jest o wiele lepszy jak w Sony.Obraz ogolnie zblizony jest do plasma.Formatowanie dziala perfekcyjnie ( sony tragedia).Ja go nie oddam za zadnego sony ktore mialem i fiemie sony juz dziekuje za wszystkie produkty.Jedyne z czego jestem zadowolony to laptop vaio.Bardzo ladne kolory no ale z matryca to tragedia.Podobnie jak w telewizorach LCD Sony trzeba dokladnie siedziec przed monitorem .Pod lekkim katem juz jest jasno jak na ksiezycu w pelni
 
Do góry