Problem z wczytywaniem plików i folderów z usbdrive

niu2

New member
Witam,
kilka dni temu kupiłem Samsunga UE40D5500 i wszystko byłoby dobrze gdyby nie dziwne (moim zdaniem) wczytywanie plików z napędu zewnętrznego:
- po podpięciu bardzo często nie widzi wszystkich plików i folderów, dopiero po kilkukrotnym "wyjściu z przeglądania dysku" i ponownym uruchomieniu dysku - telewizor zaczyna te brakujące pliki i foldery widzieć (sukcesywnie - np. co uruchomienie to dodaje 1-2 foldery).
Jak już same pliki wczyta to odtwarza je bez problemów.

Problemy za to są z wczytywaniem folderów - nawet jak już je wczyta, to bardzo często pojawia się informacja przy próbie wejścia w folder, że "nie może czytać z danego folderu" - i tym sposobem nie mam możliwości skorzystania z jakiegokolwiek pliku z takiego "niewczytanego do końca" folderu...

Tak samo potwornie powoli wczytuje zdjęcia w folderach - najpierw są puste foldery, a zdjęcia pojawiają się pliki dopiero po kilkukrotnym "zresetowaniu" dysku...

Sprawdzałem na dwóch różnych dyskach (zarówno USB2.0 jak i USB3.0) i nie mam pomysłu o co chodzi. Zauważyłem też nowy firmware 10.15 z 3 sierpnia - może ktoś wie czy zawiera poprawkę tego problemu?
A może ja coś źle robię?
Może to jest kwestia nazewnictwa folderów?
Może ktoś ma inny pomysł lub ma jakąś radę (z góry dziękuję)?
 
Ostatnia edycja:

behemot

New member
Zaznaczam iż nie posiadam tego tv ale problem jaki opisujesz często wynika z nazewnictwa plików i folderów ( staraj się nazywać zarówno pliki jak i foldery nie używając polskich znaków i skracać nazwy do minimum) Być może,że telewizor posiada oprogramowanie dzielące tematycznie rodzaje plików ( muzyka, zdjęcia, filmy, inne ) co w konsekwencji przekłada się na to, że nie zobaczysz np zdjęć w zakładce muzyka czy muzyki w zakładce filmy . Napisz też dokładnie jaki to napęd (rozumiem,że chodzi o dysk zewnętrzny a nie napęd w dosłownym tego słowa znaczeniu) jaki rodzaj partycji i jak duża.
 

niu2

New member
Western Digital Passport 500GB usb2.0 i 3.0.
Tak - ten telewizor dzieli typy plików ma filmy, muzykę i zdjęcia - ale problem z wczytywaniem filmów (plików i folderów) pozostaje w zakładce "filmy" - i co najśmieszniejsze np. mam jeden film składający się z dwóch plików: i pierwszy plik w folderze wczytał bez problemów a tego drugiego nie widzi.

Spróbuję zmienić nazwy i zobaczę co to da.
A może zmienić typ plików z NTFS na FAT?

Dziękuję za odpowiedź.
 

jaras231

New member
Witam
Ja mam WD 1 TB i na poczatku tez mialem tego typu problemy
Musisz ściągnąć jakiś program do partycjonowania dysku, usunąć tą partycje co jest na twoim dysku i utworzyć nowa najlepiej NTFS, z tego powodu iz na FAT32 nie wrzucisz plików większych jak 4,5GB co jest kłopotliwe przy filmach FHD, możesz też stworzyć dwie nowe partycje jedną FAT a druga NTFS wg uznania.
U mnie to pomogło i teraz nie mam żadnych problemów
Powodzenia :wink:
 

niu2

New member
(odpukać) POMOGŁO!

Jak na razie wszystko działa, przy zdjęciach nawet ładują się thumbnaile, czego wcześniej nie było (wyświetlały mi się szare ikony).
Dziękuję bardzo za pomoc.
 

niu2

New member
Witam,
mam kolejny problem. Nowy dysk 1Tb samsunga działa bez problemu - wszystko jest czytane i wyświetlane.

Ale... po wyłączeniu telewizora (zwykłe "standby" na pilocie) i po ponownym uruchomieniu - nie widzi tego dysku. Trzeba go wypiąć z gniazda usb i wsadzić ponownie. Wtedy dopiero tv go znajduje.

Czy ktoś się spotkał z takim zachowaniem? Może jakieś pomysły, jak pozbyć się tego problemu bo chcę za niedługo powiesić tv na ścianie i nie za bardzo widzi mi się każdorazowe wdrapywanie się i odłączanie dysku.

Jeszcze tylko przypomnę model tv - UE40D5500
 
Do góry