Problem Z Szybkim Uzyskaniem Obrazu Z Dekodera W Samsung Le52a856

maciek_35

New member
Witam wszystkich bardzo serdecznie...Dwa dni temu zakupiłem TV LCD SAMSUNG LE52A856...Ku mojej uciesze zawiesiłem go na ściance...podłączyłem dekoder HDTV INEA (POZNAŃ) jest to odpowiednik dekodera TV "n" (ten sam model) i pojawił się problem.Włączam LCD po czym dekoder (kolejność nie ma znaczenia)...pojawia się obraz na ułamek sekundy po czym znika, po paru sekundach ponownie pojawia się obraz na ułamek sekundy i znka...i tak 3 do 5 takich cykli zanim pojawi się obraz na stałe, także obraz uzyskuję po jakieś minucie, półtora w zależności od cykli opisanych wyżej. Wezwałem pracownika technicznego, który wymienił dekoder ale nic nie pomogło a sam powiedział że jedynym wyjściem jest kabel typu COMPONENT, który oczywiście załapuje od razu.Takie rozwiązanie mne osobiście nie odpowiada ponieważ nie satysłakcjonuje mnie jakość obrazu, zresztą mam wejścia HD i dlaczego mam ich nie używać.Pracownik techniczny rozłożył ręce o powiedział, że ne wie dlaczego tak się dzieje. Podłaczałem również inne urządzenia DVD, LAPTOPA i PLAY STATION 3 pod wejście HD i obraz uruchamia się od razu.Pracownik w sklepie (media markt) powiedział, że TV skaluje dłużej obraz do swojej rozdzielczości ale dla mnie to też nie wytłumaczenie. Zastosowałem również 5 rodzaji kabli pożyczanych od znajomych (również te z tej wyższej półki) i nic....to samo.
Proszę Was o pomoc, gdzie może tkwić problem. Wiem, że zakupiłem dobry TV i chce się nim cieszyć do samego końca a tak niestety nie jest.
pozdrawiam
maciek_35
 
Do góry