Problem z sygnalem

tadzio48

New member
Witam mam problem z uzyskaniem sygnalu powyzej 60 % jakosci,to znaczy mam mam skaczacy od 55%do 66% krece antena juz cztery dni inic mi nie wychodzi,monoblok inwerto,czasz 75 ale plastikowa,czy to moze byc przyczyna nie uzyskania wiekszego sygnalu,czy tez moze przewod antenowy trzeba zmienic prosze o pomoc bo mi juz rece opadaja,moze juz ktos mial taki przypadek lub podobny amoze za mala czasza mieszkam w Lodzi pozdrawiam tadzio48
 

Gollum

New member
czy chodzi o cyfrowy polsat?
powiem Ci, że w większości przypadków sygnał będzie oscylować w takich granicach. w firmie też mam taki %. większość tak ma. Może to wina anten, może okablowania. Co do konwerterów inverto. Są bardzo dobre i raczej nie jesteś odosobnionym przypadkiem, który dostał konwerter uszkodzony. Cyfrowy polsat te konwertery zamawia, więc gdyby były sygnały, że konwertery suxx, to by ich nie zamawiał.

Rada. Spróbuj z kablem, bo to najtańszy zakup z wszystkich elementów. Jeśli nie będzie to wina kabla, to jeśli będziesz chciał się bawić w wymianę innych komponentów - droga wolna. najlepiej jednak będzie jesli znajdziesz sobie kogoś z innym konwerterem (inny brand) i sprawdzisz manualnie.
PS. Monoblokom potrzeba większej anteny niż typowa 75-tka polsatu. lepiej zaopatrzyć się w 80 co najmniej

 
Do góry