Problem z siecią w domu

Lucky1777

New member
Witam,

Mam internet z vectry gdzie sygnał wchodzi do routera Linksys WRT54GL. Router w trakcie zimy spadł i wyłamało się gniazdo jednej z antenek, dlatego na ogrodzie teraz jest bardzo mały zasięg (rzędu: 1,2 kresek).

Router
A.kablowo łączy się:
1. Stacjonarką w tym samym pomieszczeniu
2*. Stacjonarką w pomieszczeniu piętro niżej

B.przez WIFI:
3*. Z TV WIFI w pomieszczeniu na parterze gdzie stoi stacjonarka z punktu 2. - TV Panasonic TX-L42ET60E
4. Z laptopem (4 kreski, ponieważ laptop jest na piętru pomieszczenie obok).


Problemy są takie:
I. Na ogródku WIFI praktycznie nie działa na ogródku.
II. Panasonic HDTV łącząc się przez DLNA bardzo mocno przycina się obraz i strasznie wolno działa. Generalnie jakby miał wąskie gardło przez te WIFI.
III. HDTV po wejściu w serwer medialny nie widzi udostępnionych folderów, jedynie pliki z bilbioteki: Muzyka, Obrazy, Video ale żadnych dodatkowych


Rozkładam ręce i błagam o pomoc. Piwko będzie jak ktoś jest z Rybnika.

PS: W załączniku rzut domu.

25hmssy.jpg
 

tomasi

New member
Wszystko działa tak dobrze jak najgorszy element, prawda? Wyobraź sobie, że ten router jest przestarzały dawno. Jest to sieć standardu G, gdy tymczasem wszystkie nowe odbiorniki mają już standard N. Czym to się różni? Przede wszystkim teoretyczną przepustowością 54Mbps vs 150Mbps (lub więcej). Oczywiście jest to teoria, ale i tak przepustowość jest większa dla standardu N, oprócz nowszy standard ma lepszy zasięg.

Piszesz, że tak wszystko rwie, no właśnie, za dużo wysyłanych i odbieranych jednocześnie danych, jak dla tego routera.

Zdecydowanie polecam więc wymianę urządzenia, najlepiej na taki z zewnętrznymi antenami. To są niedrogie rzeczy.
U siebie mam router podłączony do telewizora, odtwarzacza hd oraz do amplitunera w taki sposób, że zbiera mi wifi i kablem trafia do urządzeń. Przepustowości mi starcza spokojnie.
 

Riv11

New member
Bez reklam
Po pierwsze ważna jest prędkość internetu, który posiadasz. Po drugie ważnynjestnrouter, a twój jak sam piszesz jest uszkodzony, a po za tym Linksys WRT54GL to technologia Wireless-G, więc warto pomyśleć o zmianie routera na standard N.
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Ciekawym routerem jest Tp-Link TL-WDR3600 - lan 1Gb/s, dwa radia 2,4/5GHz, cpu 560MHz, ram 128MB, możliwość wgrania alternatywnego firmware np. gargoyle, vargalex. Może służyć jako serwer DLNA, magazyn plików, pobierania z torrentów itp. zastosowania. Poradzi sobie z łączem o wysokiej przepustowości ~120Mb/s i pewnie z jeszcze większym.
Jeśli nie będzie pokrywał całego terenu sygnałem wifi, to dokupić AP Tp-Link TL-WR841N lub 8level WRT-300 i podpiąć skrętką do routera lub jak nie oczekujesz dużych prędkości po wifi ~40Mb/s i nie masz możliwości puszczenia przewodu do AP, to repeater np. Tp-Link TL-WA850RE.
 
Do góry