Problem z regzą 32 i podłączeniem do kompa przez dvi-hdmi

pachlik

New member
Witam.Mam problem.Zakupiłem sobie kabel hdmi dvi.POdłaczyłem go do swojej toshiby.Wczesniej miałem podłączonego kompa przez zwykły d-sub.Kiedy włączam kompa na kanale hdmi wyskakuje mie oczywiscie to co w standardzie stronka z uzadzeniami(ta czarna) pozniej okno ładowania sie systemu.I gdy juz sie załaduja ustawienia w głosnmikach słysze ze system sie włącza wyskakuje cały niebieski ekran i koniec.Taki pozostaje.Na poczatku myslalem ze moze kabel walniety ale jak by tak było to tak było by cały czas a jednka podczas ładowania bylo cos widac.Mam karte gF 8600GT.Jesl trzeba cos w ustawieniach zmienic to poweidzcie co.Czy moze inne stery??Help me
 

hdc300

New member
Rozdzielczosc lub odświeżanie ustawine na karcie graficznej nie są obsługiwane przez telewizor i dlatego tak się dzieje. Odłacz tv, Zrób klonowanie obrazu(lub "rozciąg pulpit") na obu monitorach i wtedy podłacz tv. Następnie spróbuj dopasowac rozdzielczośc do tv np: zmień na 1366x760 lub 1280x720 we włąsciwościach karty graficznej i kliknij dostosuj (aply). Powinno zadziałac.
 

pachlik

New member
A jak zrobic klon obrazu??Jesli nie bede mial podłączonego telewizora to jak system go wykryje.Jakbys mogł to napisz mi krok po kroku jak to zrobic.Z góry thx
 

pachlik

New member
POzatym napisze jak ja mam to podłączone.Mam karte z wyjsciem dvi i d sub.W telewizorez mam wejscie d sub i hdmi.I jedna karte mam podłączona dwoma kablami do telewizora.Tego samego.Kiedy odłaczylem kabel d sub system sie uruchomił ale na ekranie nie było zadnych ikon.I nic sie nie dało zrobic.Kiedy spowrotem podłaczyłem kabel d sub to na kanale hdmi znow był tylko niebieski ekran.Zalezy mi aby komp był podłaczony tylko poprzez kabel hdmi i mozna było wykonywac na nim wszytskie czynnosci.
 

hdc300

New member
cd

W takim wypadku odpal system bez podłaczonego tv i w momencie kiedy system ci się załaduje na zwykłym monitorze komputerowym wtedy podłacz tv po hdmi do tv i zrób klonowanie we właściwościach karty graficznej. odpowiednio dobierając rozdzielczośc. W przypadku clonowania Pulpitu oba monitory- zeby był na nich obraz - muszą obsługiwac przunajmnije jedną wspólną rozdzielczośc. W przypadku rozciągniecia pulpitu na dwa monitory oba mogą miec rózne rozdzielczości. Nie wszystkie jednak karty wykrywaja podłaczone monitory.
 
Do góry