Problem z przepuszczaniem sygnału po HDMI przy połączeniu Żródło-Amplituner-TV

andy0409

New member
Mam LG 50PC1RR, cyfre+HD, n-ke i Philipa 9000s. Kupiłem Onkyo TX-SR705 i były następujące problemy:
1. Obraz i dzwięk z nbox recordera po hdmi za nic nie chciał przejść przez Onkyo
2. To samo jeśli chodzi o Philipsa 9000s
Zawiozłem do serwisu Onkyo, facet podłącza zwykłego nboxa i obraz z dzwiękiem hula. Polecił zresetować amplituner i spróbować jeszcze raz.
Wracam do chaty podłączam i dupa obrazu jak nie było tak nie ma. Kombinowałem z różnymi kablami HDMI (mam 5 różnych i niezłych).
Dzwonie do n-ki oni oczywiście nie wiedzą dlaczego ale przyjmują zgłoszenie i obiecują ze przy aktualizacji softu coś z tym zrobią.
Cyfra zaś przechodziła bez problemu.
I tak naprawdę nie wiem czy to wina n-ki i philipsa czy jednak Onkyo.

Ciekawi mnie czy Wy mieliście podobne problemy i z jakimi amplitunerami, a najbardziej oczekuję informacji z jakimi amplami nbox recorder i 9000s wspólpracuje normalnie po HDMI.
Onkyo oddałem i teraz chce wybrać coś co będzie działało bez problemów.
Z góry dzięki za każde info.
 

seku35

New member
Mam Onkyo 604 i też sygnał przez HDMI amplitunera nie przechodzi.Nie kompatybilne złoncze HDMI nrekordera.Czytałem że Denon przepuszcza sygnał z n-ki przez HDMI.
 

redlum

New member
Bez reklam
Onkyo 505 - przepuszcza sygnal n-ki po HDMI - zas 605 juz nie - mozna z tego wywnioskowac - ze nka ma problemy z HDMI 1.3

proponuje nke podlaczyc komponentem + optykiem dzwiek - 705 i tak ma konwersje wszystkiego do HDMI
 

andy0409

New member
Do redlum:

Robiłem tak ale obraz był jednak zdecydowanie gorszy niż bezpośrednio połączony HDMI z telewizorem.
Też tak wywnioskowałem że HDMI 1.3a to za wysokie progi dla n-ki

Dzięki za odzew.
 

pinja

New member
Niesty temat ciągle powraca, mam Amplituner Onkyo 674 i był ten sam problem tzn. z nboxem i nrecorderem po HDMI nie działał. Polski przedstawiciel Onkyo twierdził, że to wina n, a w dyskusji z n wyszło, że ich HDMI przesyła tylko dzięk dwukonałowy, ale poza tym powinno działać. W efekcie zrezygnowałem z n wychodząc z założenia, że nie oferują nic takiego co by uzasadniało godzenie się na kompromis korzystania z niedopracowanego sprzętu
.
 

redlum

New member
Bez reklam
@andy

Jesli widzisz roznice miedzy hdmi a componentem - to sprobuj podlaczyc kabelkiem HDMI - ale wybrac w nce polaczenie DVI (przytrzymac klawisz res przez pare sekund) - a dziwke polaczyc optykiem - to powinno zadzialac.
 

14Mirco

New member
Może dziwne, ale skuteczne. Mam n-kę podłączoną do Onkyo 805 po HDMI i componencie. Jak chcę tak wybieram. Oczywiście obraz po HDMI lepszy.
 
Do góry