problem z połączeniem tv dekoder hd dvd

blazej_O

New member
Witam wszystkich serdecznie!
Mam problem z połączeniem dekodera Cyfrowego Polsatu hd5000 z telewizorem lcd SAMSUNG LE37 AF676 i nagrywarką dvd Panasonic DMR-ES15.

Dekoder jak wiecie ma jedno euro i jedno hdmi.
Telewizor 4 hdmi 2xeuro
DVD 2xeuro bez hdmi.
Są jeszcze componenty ale ich nigdy nie używałem ale się na nich nie znam.

Jeszcze tydzień temu miałem dekoder bez hdmi i wszystko spięte było scartami pokolei: nagrywarka-dekoder-telewizor.

Po zmianie dekodera zamieniłem tylko kabel łączący telewizor z dekoderem z euro na hdmi. I nagrywarka przestała działać. Nie wiem co jest grane, czy to wina kabli czy ustawień któregoś ze sprzętów??

Połączenie oddzielnie dekodera z tv kablem hdmi oraz dvd z telewizorem scartem działa bez zarzutu. Nagrywarka odtwarza, sygnał z dekodera też jest. W takim układzie nie moge negrywać niestety nic z dekodera.

Ma może ktoś na to jakąś prostą receptę??

Z góry dziękuje i pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Jeszcze tydzień temu miałem dekoder bez hdmi i wszystko spięte było scartami pokolei: nagrywarka-dekoder-telewizor.

Po zmianie dekodera zamieniłem tylko kabel łączący telewizor z dekoderem z euro na hdmi. I nagrywarka przestała działać. Nie wiem co jest grane, czy to wina kabli czy ustawień któregoś ze sprzętów??

Połączenie oddzielnie dekodera z tv kablem hdmi oraz dvd z telewizorem scartem działa bez zarzutu. Nagrywarka odtwarza, sygnał z dekodera też jest. W takim układzie nie moge negrywać niestety nic z dekodera.

Połącz sprzęt tak samo jak poprzednio. Dekoder scartem do nagrywarki, nagrywarkę scartem do telewizora (bez kabla HDMI). Czy teraz wszystko działa tak, jak poprzednio? Jeśli tak, to nic w ustawieniach sprzętów nie zmieniając podepnij kabel HDMI pomiędzy dekoder a telewizor. Czy dalej wszystko po scarcie chodzi (łącznie z nagrywaniem), jak chodziło? Czy też już samo podpięcie kabla HDMI stwarza problem? Napisz. Jeśli wszystko chodzi OK, to przełącz teraz wejście TV, tak aby pokazywał obraz z wejścia HDMI, a nie wejścia SCART i sprawdź czy teraz nagrywanie chodzi? Daj znać.
 

blazej_O

New member
Właśnie tez o tym myslalem ale niestety dekoder ma tylko jedno wejscie scart.
Wiec gdy podłacze nagrywarkę z dekoderem kablem euro , do połączenia z telewizorem zostaje tylko hdmi.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Właśnie tez o tym myslalem ale niestety dekoder ma tylko jedno wejscie scart.
Wiec gdy podłacze nagrywarkę z dekoderem kablem euro , do połączenia z telewizorem zostaje tylko hdmi.

A po co Ci 2-gie wyjście SCART z dekodera? Dekoder połącz scartem do nagrywarki, a nagrywarkę scartem do telewizora (bez kabla HDMI). Obraz z dekodera powinien bez zmian przechodzić przez nagrywarkę i być wyświetlany w TV.

Oczywiście obraz z dekodera HD powinien być do TV przesyłany przez HDMI. Powyższa konfiguracja jest potrzebna tylko po to, aby sprawdzić gdzie tkwi problem.
 
Ostatnia edycja:

blazej_O

New member
W takiej konfiguracji działa bez problemu, nagrywarka odtwarza i nagrywa.
Po podłączeniu dekodera kablem hdmi jest sygnał hd. Niestety po kazdym wyłączeeniu telewizora i ponownym włączeniu telewizor bierze sygnał z kabla euro i trzeba za kazdym razem zmieniac zródlo sygnalu na hdmi.
Poza tym po podłączeniu kabla hdmi i przełączeniu telewizora na sygnał właśnie z niego wraqca prblem z nagrywarką. Nie odtwarza i nie nagrywa.
 

janusz

New member
Bez reklam
Chyba problemem jest HDCP, w chwili wyłączenia TV brak jest potwierdzenia HDCP. Wtedy działa zabezpieczenie przed nielegalnym kopiowaniem. Nigdy się tym nie interesowałem, ale na logikę jedyne rozwiązanie powinno wyglądać tak:
Pzed wyłączeniem TV należy w dekoderze zmienić rozdzielczość na 576, bo tylko do takiej rozdzielczośći nie działa HDCP (takie przełączenie w wielu dekoderach działa jednym przyciskiem z pilota, nie znam dekodera Polsatu i nie wiem czy też tak jest). Łatwiejszego rozwiązania raczej nie ma, przy włączonej rozdzielczośći HD tj. 1080i i 720p dekoder wymaga podłączenie przez HDMI urządzenia zgodnego z HDCP, które musi być włączone.
 

JackS.

New member
Bez reklam
W takiej konfiguracji działa bez problemu, nagrywarka odtwarza i nagrywa.
Po podłączeniu dekodera kablem hdmi jest sygnał hd. Niestety po kazdym wyłączeeniu telewizora i ponownym włączeniu telewizor bierze sygnał z kabla euro i trzeba za kazdym razem zmieniac zródlo sygnalu na hdmi.
Poza tym po podłączeniu kabla hdmi i przełączeniu telewizora na sygnał właśnie z niego wraqca prblem z nagrywarką. Nie odtwarza i nie nagrywa.
O.K. Wszystko jasne.

Problem z nagrywarką zniknie jeśli do połączenia dekodera z telewizorem użyjesz kabla iHDMI, zamiast zwykłego kabla HDMI.

Jeśli chodzi o włączanie się telewizora automatycznie na HDMI, a nie SCART, to problem da się prawdopodobnie rozwiązać albo przez zmianę ustawień telewizora (nie każdy TV na to pozwala), albo przez użycie kabla iHDMI plus CEC.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Chyba problemem jest HDCP, w chwili wyłączenia TV brak jest potwierdzenia HDCP.
Tak właśnie się dzieje.
Pzed wyłączeniem TV należy w dekoderze zmienić rozdzielczość na 576, bo tylko do takiej rozdzielczośći nie działa HDCP
To nie wystarczy. W dekoderach CP, C+ i N-ki zabezpieczenie HDCP działa dla wszystkich formatów sygnału lecącego kablem HDMI, nawet dla 576i.
 
Do góry