Problem z płynnością HF100

Mario3D

New member
Witam serdecznie


Jestem posiadaczem od wczoraj HF100 PAL i mam mały problem z nagranym materiałem. Mianowicie chodzi o to że jak nagrany materiał oglądam na wyświetlaczu kamery to płynność wyświetlonego materiału jest Okej. Również podczas oglądania materiału filmowego bezpośrednio z kamery na TV lub monitorze LCD również płynność jest dobra natomiast podczas zgrywania tego samego materiału na komputer zaczynają się problemy: Odtwarzany obraz nie jest płynny. Przetestowałem już chyba wszystkie możliwe mi ustawienia 50i PF25. Materiał zgrywam programem „ImageMixer 3 SE”.


Następna bardzo dziwna sytuacja dzieje się gdy zgrany materiał na komputer odtwarzam za pomocą „ImageMixer 3 SE Player” wówczas materiał jest wyświetlany z „dobrą” płynnością (tak sama płynność jak na wyświetlaczu kamery) ale ma bardzo dziwne kolory jak by zostały zmienione barwy HUE.


Kolejny problem to podczas oglądania zgranego materiału od czasu do czasu pojawiają się kwadraciki jak by błędy - oczywiście format zapisu to m2ts


Jeśli chodzi o komputer to jest to dość dobry bo go wykorzystuje do grafiki 3D. Quad 3,61 Ghz 8 GB ram'u itd. Sprawdzałem też na 3 innych konfiguracjach i to samo jest


Podczas podejmowania decyzji nad zakupem kamery kierowałem się przykładowymi materiałami z netu w postaci m2ts, mts itd. wszystko chodziło płynnie i bezproblemowo. Cenie sobie dobrą jakość obrazu i dlatego zdecydowałem się na HF100


Już nie wiem co mam robić. Jeśli ktoś by mi udzielił informacji na w/w problemy to będę wdzięczny.


Pozdrawiam
Mario
 

aj.

New member
trzeba mieć:
1. odpowiednią kartę ze sprzętowym dekodowaniem AVCHD - mają to wszystkie nowsze karty graficzne, (można sprawdić na listach producentów)

[FONT=Times New Roman CE, serif]2. kodek, który obsługuje sprzętowe dekodowanie w karcie graficznej np. konfiguracja: Mplayerc.exe z kodekiem CyberLink H.264/AVC Decoder (PDVD7.x) - odtwarza materiał idealnie, płynnie lub[/FONT][FONT=Times New Roman CE, serif] PoweDVD 7,3 ultra[/FONT]
[FONT=Times New Roman CE, serif]3. dobry monitor 1920x1200[/FONT]
[FONT=Times New Roman CE, serif]W takim zestawieniu obraz nie wiele ustępuje obrazowi z kamery podłączonej do monitora przez HDMI. [/FONT]
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
żeby jakikolwiek film z kompa chodził płynnie to potrzeba programu reclock. Problem w płynności polega na na braku synchronizacji częstotliwości odświeżania tv/monitora a ilością klatek w jakiej nagrany jest materiał a zegarem kompa (mhz). Reclock (u mnie poprawnie działa tylko najstarsza wersja a kompa mam git) załatwia sprawę i obecnie u mnie każdy film poprostu płynie a nie skacze jak wcześniej. Skakanie miałem na każdym kompie dopóki nie użyłem reclocka.
 

slimak

New member
Bez reklam
Mario3D napisał:
Witam serdecznie

Podczas podejmowania decyzji nad zakupem kamery kierowałem się przykładowymi materiałami z netu w postaci m2ts, mts itd. wszystko chodziło płynnie i bezproblemowo.
Pozdrawiam
Mario

Czy te próbki nie były przypadkiem z Japonii i USA czyli 60i.
 

Mario3D

New member
Witam,

::aj.
Zainstalowałem sobie PDVD7.x i filmiki zaczęły normalnie chodzić tak jak w kamerze. Jedynie są ciut jaśniejsze ale fakt że podziałało to. Natomiast w pozostałych programach które używałem nadał filmy skaczą tak samo jak prędzej. Twoja podpowiedz dała mi do myślenia że to faktycznie coś musi być z kodekami. Postanowiłem szukać przyczyny w oprogramowaniu.


Poszperałem w konfiguracji K-Lite Codec Pack „ffdshow video decoder” - H.264/AVC oraz w Media Player Classic w opcjach Output i stała się rzecz bardzo ciekawa. Wszystkie dotychczasowe filmiki które były odtwarzane źle zaczęły chodzić rewelacyjnie tak samo jak te ściągane z netu
Ale oczywiście jest mały problem po tych przeróbkach „Windows Media Player” nie odtwarza obrazu w m2ts itd. tylko dźwięk. Może znajdę na to też jakiś sposób. Ale liczy się to że materiał nagrane działąją tak jak chciałem w Media Player Classic.


::SierzantHarris
Jak znajdę chwile czasu to sprawdzę czy coś to da


::slimak
Dopiero teraz zobaczyłem że ściągnięte próbki Video z netu są zapisane w 29,97fps i pewnie dlatego prędzej one tak płynnie szły. Ale teraz już moje materiały nagrane HF100 też tak płynnie chodzą.


Ja dopiero zaczynam zabawę z materiałem HD dlatego tyle mam problemów, mam też nadzieję że w przyszłości będzie już lepiej


Dzięki za pomocne informację


Mario
 

aj.

New member
[FONT=Arial, sans-serif]Mnie konfiguracja Mplayerc.exe z kodekiem CyberLink H.264/AVC Decoder (PDVD7.x) działa płynniej niż sam PoweDVD 7,3 ultra. Instalując PoweDVD 7,3 ultra, zainstalowałeś CyberLink H.264/AVC Decoder (PDVD7.x). Niektóre playery np. Mplayerc [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]od razu go „zobaczyły” inne trzeba skonfigurować, blokując wszystkie pozostałe dekodery H.264/AVC i wybierając zewnętrzny CyberLink H.264.[/FONT]
[FONT=Arial, sans-serif]Zamierzam kupić nową kartę ATI HD4850, która jak wynika z testów ma najlepszy sprzętowy dekoder AVCHD z filtracją sygnału, więc spodziewam się jeszcze lepszego obrazu niż na mojej starej karcie Nvidia 7950.[/FONT]
[FONT=Arial, sans-serif]Myślę, że „sprzętowe” kodeki nie potrzebują już programu reclock, ale chętnie zapoznam się z wynikiem Twoich testów.[/FONT]
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Filmy w 29,976 kl szły u Ciebie tak płynnie bo zapewne miałeś w monitorze ustawione 60hz a jak reclock przyspieszy je do 30 to będzie płynęło jak rzeka. Rozdziałkę w tv/monitorze trzeba zawsze dopasowywac do ilości klatek w jakiej nagrany jest film. Do 25kl dajemy 25 lub 50,75hz, do 24 dajemy 24,48 lub 72hz itp,itd. Pozdrawiam.
 
Do góry